fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia avas uksed ligi 500 huvilisele

Kaitseväe Akadeemias toimus reedel, 8. märtsil lahtiste uste päev, kus ligi 500 huvilist said tutvuda Eesti ainukese riigikaitselise kõrgkooli õppimistingimuste ja eluoluga ning näha lähemalt kaitseväe relvastust ja varustust.

„Tänu lahtiste uste päevale on nüüd veel rohkem motivatsiooni, et peale ajateenistust tulla õppima Kaitseväe Akadeemiasse,“ ütles kevadel gümnaasiumit lõpetav Mattias lisades, et suundub juba sel suvel ajateenistusse.

Kaitseväe Akadeemia lahtiste uste päeval anti külastajatele ülevaade akadeemia õppekorraldusest, tutvustati erinevaid õppesuundi ja erialasid ning räägiti lähemalt kaitseväelase karjäärist. Samuti said huvilised näha kadettide ühiselamut ning tutvuda kaitseväes kasutusel oleva individuaalvarustuse- ja relvastusega. Päeva vältel oli avatud ka akadeemias tegutsev Eesti sõjamuuseumi koosseisu kuuluv muuseum, mille ekspositsioon keskendub kaitseväe ja Kaitseliidu tutvustamisele omariikluse perioodidel.

Lisaks said lahtiste uste päeva osalejad panna end veel proovile ka erinevate harjutuste näol, näiteks õpetasid sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse töötajad žguti kasutamist ja lahingkannatanu käsitlemist, mereväelased erinevate sõlmede sidumist ning akadeemia lektorid testisid huviliste teadmisi sõjaajalooalase viktoriiniga.

Päeva menukaimaks kohaks osutus kadetikasiino, kus Kaitseväe Akadeemia põhikursuse tudengid jagasid isiklikke kogemusi õpingutest, vastasid külastajate küsimustele ning tutvustasid kasiino ja kadetikogu traditsioone.

Kaitseväe Akadeemia lahtiste uste päeva külastasid nii riigikaitseõpetuse õpilased, ajateenijad eri väeosadest kui üksikkülastajad, kes soovisid lähemalt näha akadeemia tegemisi. Samuti oli külastajate hulgas ka noorkotkaid ja kodutütreid. Kokku võttis päevast osa ligi 500 huvilist.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia