fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel anti kätte auastmed ja ergutused

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud pidulik aktus, kus Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Enno Mõts andis kätte uued auastmetunnused ja ergutused. Aktusel pidas kõne akadeemia pedagoogika suuna suunajuht Ülle Säälik.

„Iseseisvust ei toonud keegi meile kandikul kätte. Meie hulgas leidus imetlusväärse meelekindlusega mehi ja naisi, kes astusid otsustavaid samme, teadmata, mis neist endist saab,“ ütles pedagoogika suuna suunajuht Ülle Säälik kirjeldades nende noorte meeste ja naiste julgust, kes võitlesid Eesti iseseisvumise ja taasiseseisvumise eest.

„Seesama meelekindlus ja vaprus, mis viis vabatahtlikud koolipoisid rindele,  mis hoidis eesti keelt ja meelt läbi repressioonide, mis aitas üles ehitada uue iseseisva Eesti riigi koos seda kaitsva väega, ei ole kuhugi kadunud. See on meis ikka olemas,“ ütles Säälik.

„Märgakem seda, tunnustagem seda, aidakem inimestel endas kinnistada meie rahvale omast tarkust, visadust, vastupidavust ja üksteise seljataguse kaitsmise jagatud vastutuse tunnet,“ ütles Säälik, sest sel juhul on Eesti eest võidelnud inimeste pingutus ja eneseohverdus läinud asja ette.

Aktusel andis Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Enno Mõts üle värsked auastmed akadeemia ohvitseridele ja allohvitseridele. Lisaks anti kätte eelmise aasta parimatele ergutused.

Uue auastme said 22 akadeemia ohvitseri ja allohvitseri ning ergutuse 33 akadeemia töötajat ja tegevteenistujat.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Pildigalerii

Kaitseväe Akadeemia