Sel nädalal toimus Nursipalu harjutusväljal Kaitseväe Akadeemia esimese õppeaasta kadettidel õpingute esimene välilaager, kus nad praktiseerisid rühma kiirrünnakut nii jao- kui rühmaülema seisukohast, kaevikuliini ründamist ja puhastamist, hoonestatud alal võitlust ning piiratud valgustingimustes laskmist.
„Laagri eesmärk oli anda tulevastele rühmaülematele ettekujutus, millistes keskkondades nende üksus võitleb,“ ütles Kaitseväe Akadeemia jalaväerühma grupi õpetaja leitnant Artur Kiisel. „Nädala jooksul said kadetid praktiseerida kõike seda, mida oleme varem klassiruumis õppinud. Samuti saadakse pärast igat harjutust põhjalik tagasiside harjutuse läbiviijalt.“
Õppurid ise on väljaõppe osas positiivselt meelestatud. „Koostöö sujub juba paremini kui alguses, kuid eks treenida on veel vaja,“ ütles Kaitseväe Akadeemia 28. maaväe põhikursuse kadett seersant Siim Einassoo. „Tasa ja targu saame paremaks ning ükskord oleme täielikult valmis.“
Väljaõpet külastasid nädala jooksul nii Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Viktor Kalnitski kui ka kaitseväe juhataja kindralmajor Andrus Merilo. „Kadetid pingutavad kõvasti ja on motiveeritud oma väljaõppes,“ sõnas Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Viktor Kalnitski. „Seda motivatsiooni oli kohe kursuse algusest peale näha ning mulle meeldib nende ühtekuuluvus ja meeskonnatunne, seega ülemana olen ma väga rahul.“
Lisaks jälgisid välilaagrit kaks töövarju, kes on ka ise mõelnud õpingute peale Kaitseväe Akadeemias. „Minu jaoks on seni olnud kõige põnevam öösel laskmine, kus kasutati lasereid ja öövaatlusseadmeid, sest see oli midagi uut,“ ütles töövarjuna osalenud Harju ringkonna kodutütar Cristel Tahk. Teine töövari, Tartu ringkonna naiskodukaitsja Katariina Kants, tõdes, et kartis enim karme ülemaid, kuid kohapeal selgus, et kõik on väga sõbralikud ja mõistvad ning ülemate ja kadettide vahel toimib koostöö hästi.
Välilaager toimus õppeaine jalaväerühma lahingtegevuse püsitoimingud raames, mille eesmärk on arendada jalaväerühma juhtimisoskust läbi olulisema varustuse käsitlemise, lahingtegevuse ja seda toetavate püsitoimingute rakendamise mõistmiseks. Kogu aine vältel pööratakse rõhku allüksuse ülema juhiomadustele vastavate hoiakute kujundamisele.
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.
Rohkem pilte SIIN
Video SIIN