fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia ja Balti Kaitsekolledž sõlmisid koostöölepingu

Täna, 17. novembril, sõlmisid Kaitseväe Akadeemia ja Balti Kaitsekolledž koostöölepingu, mille eesmärk on koostöö õppetöö korralduses, õppejõudude ja õppurite vahetus ning ühistegevus uurimis- ja teadustöö alal.

Kaitseväe Akadeemia on kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule, pakkudes sõjalise hariduse esimest ja teist astet. Balti Kaitsekolledž koolitab välja staabiohvitsere ehk annab sõjaväelise hariduse kolmandat ja neljandat astet.

„Pole palju sõjaväelise hariduse asutusi, kus, nagu meil, kõik neli hariduse taset asuvad sama katuse all. See on kindlasti meie mõlema asutuse tugevus ning koostöö on selle lahutamatu osa,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Vahur Karus.

Koostöölepingu allkirjastasid Kaitseväe Akadeemia ülem kolonel Vahur Karus ja Balti Kaitsekolledži ülem brigaadikindral Ilmar Tamm.

Balti Kaitsekolledž on Tartus paiknev Balti riikide poolt asutatud kõrgem sõjaline õppeasutus, mille eesmärgiks on professionaalse sõjalise hariduse pakkumine operatiivsel ja strateegilisel tasemel.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja viib läbi riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia