fbpx
Uudised

Kaitseväe akadeemia ja liitlasriikide õppurid harjutavad talvist sõjapidamist

Sel nädalal toimub Kirna õppekeskuse alal Kaitseväe Akadeemia rahvusvaheline talvesõja kursus, milles osalevad maaväe põhikursuste kadetid, vanemallohvitseride põhikursuse jalaväe suuna õpilased ning välisõppurid liitlasriikidest.

„Me õpetame õppuritele talvistes tingimustes sõjapidamist ning talvistes tingimustes hakkama saamist,“ ütles kursuse läbiviija major Andres Sarits. „Ent selle taustal nad tegelikult arendavad oma enesedistsipliini ja vaimu, iseenda ja oma kaaslaste juhtimist, sest väsinuna külmades, niisketes ja lumistes tingimustes nõuvad tihti ka kõige igapäevasemad tegevused rohkem aega, ettevalmistust ja vahendeid.“

Nädalasel talvise sõjapidamise kursusel osalevad kaitseväe akadeemia 23. ja 25. maaväe põhikursuse kadetid, 47. vanemallohvitseride põhikursuse õpilased ning ka 14 liitlasriikide sõjakoolide õppurit. Välisõppurid on Lätist, Poolast, Horvaatiast, Tšehhist, Rumeeniast, Portugalist ja Kreekast. Kokku osaleb nädalasel kursusel ligi 100 õppurit.

„Kursus on väljakutsete rohke, aga väga huvitav ja mitmekesine. Kolleegid Eestist ja teistest riikidest olnud väga sõbralikud ning professionaalsed,“ ütles Poola kadett Filip Marek, kes lisas, et Poolas on talvel sarnased tingimused ning kursusel omandatud teadmised on ka seal väga praktilised.

Nädala jooksul õpivad õppurid talvistes tingimustes tegutsemise aluseid ja praktilisi oskuseid, mille raames õpitakse lõkke tegemist, toidu valmistamist ja varjualuse ehitamist nii väljastatud varustuse kui ka improviseeritud vahenditega. Kursuse vältel ööbivad õppurid nii telkmantlitest ja okstest varjualuse all kui ka kokkupressitud lumest tehtud onnis ning seda nii kaitseväe kui ka isetehtud magamiskottides.

Lisaks harjutavad õppurid talvisel maastikul suuskadel taktikalist liikumist ja laskmist ning jäätunud veekogu ohutut ületamist. Viimase raames kogevad õppurid ka läbi jää jäisesse vette kukkumist ning sealt väljatulemist lahingvarustuses.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Rohkem fotosid SIIN

Kaitseväe Akadeemia