fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia kadetid korraldasid riigikaitselaagri ligi 400 õpilasele

Täna lõppeb kolmepäevane Tartu- ja Võrumaa koolidele korraldatav riigikaitselaager, kus ligi 400 õpilast omandasid Kaitseväe Akadeemia kadettide juhendamisel riigikaitseõpetuse praktilisi oskusi.

„Riigikaitselaagri korraldamine oli nagu suur pusle,“ ütles laagri peakorraldaja kadett Meelis Karema. „Alguses ei sobinud kõik tükid omavahel kokku, kuid kui üldpilt sai paika ning vastutusalad selgeks, siis sealt edasi sujus juba laagri kokkupanek hästi. Samuti on õpilaste emotsioon ja tagasiside laagri osas on olnud väga positiivne ning see tekitab tahet ka tulevikus uuesti korraldada ja viia läbi samasugune laager.“

Kolme päeva jooksul omandasid õpilased erinevaid militaaralaseid teadmisi ning oskusi, näiteks õpiti, kuidas jääda ellu välitingimustes, valmistada toitu, püstitada jaotelki, liikuda varjatult, end maskeerida ning varjuda. Samuti saadi põhjalik relvaõpe ning õpiti esmaabi andmist välitingimustes.

Lisaks Kaitseväe Akadeemia kadettidele andsid tunde ka Päästeameti ning Naiskodukaitse esindajad, kes õpetasid tulepulgaga tule tegemist, tule kustutamist spetsiaalsete vahenditega ning tegutsemist kriisiolukorras. Samuti said õpilased panna end õhtuti proovile orienteerumises, õppida tegutsemist häire korral ning harjutada patrullis käimist.

Kaitseväe Akadeemia kadettide poolt korraldatud riigikaitselaagris osales 378 õpilast Jaan Poska Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Elva Gümnaasiumist, Ülenurme Gümnaasiumist, Võnnu Keskkoolist, Antsla Gümnaasiumist, Parksepa Keskkoolist, Tartu Tamme Gümnaasiumist, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Nõo Realgümnaasiumist ning Tartu Rakenduslikust Kolledžist.

Laagri viisid läbi Kaitseväe Akadeemia maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid koostöös Tartu- ja Võrumaa koolide riigikaitseõpetajate, Lõuna maakaitseringkonna, Päästeameti ning Võrumaa ringkonna Naiskodukaitsega. Laagri korraldamist valmistasid kadetid ette alates veebruarikuust sõjaväe pedagoogika õppeaine raames, mille eesmärgiks on anda neile teadmised ja oskused riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimisest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia