Täna lõppes kolmepäevane Tartumaa koolidele korraldatav riigikaitselaager, kus ligi 400 õpilast omandasid Kaitseväe Akadeemia kadettide juhendamisel riigikaitseõpetuse praktilisi oskusi.
„Riigikaitselaagri korraldamine ja läbiviimine läks edukalt,“ ütles laagri peakorraldaja kadett Markus Kitter. „Saavutasime soovitud lõpptulemuse, kuid samas õppisime ka tehtud vigadest. Eriti hästi läksid praktilised tegevused, kus õpilased said proovida uusi asju, näiteks automaadist laskmine või airsofti mängimine.“
Kolme päeva jooksul omandasid õpilased teadmisi ning oskusi topograafias, sides ja meditsiinis. Samuti õpiti, kuidas välitingimustes ellu jääda, valmistada toitu, püstitada jaotelki, varjatult liikuda, end maskeerida ning varjuda. Kõik õpilased said ka akadeemia kadettide juhendamisel proovida lasketiirus R-20 relvast laskmist.
Lisaks tavapärastele tegevustele, toimusid riigikaitselaagris osalevatele õpilastele ka õhtused tegevused, näiteks said osalejad panna end proovile viktoriinis, orienteerumises, airsoftis ning luureülesandes. Nelja mängu peale kogusid kõik õpilastest moodustatud kuus kompaniid endale punkte, millest tekkis paremusjärjestus, kus parimaks tunnistati Delta kompanii, teise koha saavutas Bravo ning kolmandaks jäi Charlie kompanii.
Kaitseväe Akadeemia kadettide poolt korraldatud riigikaitselaagris osales 375 õpilast Jaan Poska Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Elva Gümnaasiumist, Ülenurme Gümnaasiumist, Tartu Annelinna Gümnaasiumist, Rõngu Keskkoolist, Võnnu Keskkoolist ning Tartu Rakenduslikust Kolledžist.
Laagri viisid läbi Kaitseväe Akadeemia maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid koostöös Tartumaa koolide riigikaitseõpetajate ning Lõuna maakaitseringkonnaga. Laagri korraldamist valmistasid kadetid ette alates veebruarikuust riigikaitseõpetuse didaktika õppeaine raames, mille eesmärgiks on anda neile teadmised ja oskused riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimisest.
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.
Rohkem fotosid SIIN.