fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia kadetid valmistuvad linnalahingutega Kevadtormiks

Täna tegid Kaitseväe Akadeemia kadetid Nursipalu harjutusväljal viimaseid ettevalmistusi õppuseks Kevadtorm, keskendudes lahinglaskmistel linnalahingu pidamisele ja ruumide vastasest puhastamisele.

„Oskus tabada oma sihtmärki ja tegutseda ühtse meeskonnana on võtmetähtsusega vastase võitmisel,“ ütles Kaitseväe Akadeemia jalaväerühma grupi õpetaja kapten Reigo Kullamaa lisades, et linnalahingu pidamisel on näha kadettide edusamme ning professionaalsuse suunas liigutakse aina edasi.

Esimesel harjutuspäeval keskendusid esimese õppeaasta kadetid hoonestatud alal jao frontaalrünnakule. Selleks ehitati harjutusväljale linnalahingu ala kahe hoone ja mitmete ruumidega. Lisaks lahingmoonale kasutasid kadetid võimalikult realistliku olukorra loomiseks hoonetesse sisenemisel erivahendeid nagu lõhkeaineid või tööriistu, millega suletud ruumidesse pääseda. Harjutused jätkuvad homme, olles viimaseks ettevalmistuseks enne lahinguid Kevadtormil.

Maaväe põhikursuse esimese õppeaasta kadeti kapral Tauno Saarelehe sõnul on kursusekaaslased õppuse Kevadtorm osas elevil ning ootavad põnevaid väljakutseid. „Kevadtormilt ootan ma kõige rohkem ilmselt seda, et oleks tegevust ning et ei hakkaks igav,“ ütles kapral Saareleht.

Sel aastal on kadettide igapäevane väljaõpe tihedamalt seotud õppusega Kevadtorm 2024. Õppuse käigus saavad tulevased kaitseväe juhid harjutada kuni kompanii suuruse jalaväeüksusena. Selline lähenemine võimaldab kadettidel paremini varasemalt õpitut rakendada, tugevdades muu hulgas ühtekuuluvustunnet ja meeskonnatöö oskusi.

Kaitseväe Akadeemia kadettide osalus õppusel Kevadtorm pakub õppivatele üksustele reaalsusele võimalikult lähedasi väljakutseid. Lisaks võimaldab see kadettidel arendada taktikalisi oskusi ning omandada praktilist juhtimiskogemust.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Kevadtorm 2024 kuulub NATO õppuste seeria Steadfast Defender 2024 raamistikku, ehk on üks Steadfast Defenderi osaõppustest. Steadfast Defender 2024 on suurim NATO õppus aastakümnete jooksul. Seal osaleb poole aasta jooksul, alates jaanuarist kuni juulini 2024 ligi 90 000 osalejat kõigist 32-st liikmesriigist. Õppuse laiemaks raamistikuks on kinnitatud NATO regionaalsed kaitseplaanid.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia