fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia kadettide juhendamisel toimub riigikaitselaager 460 õpilasele

Eile algas kolmepäevane Tartu-, Põlva- ja Võrumaa koolidele korraldatav riigikaitselaager, kus 460 õpilast omandavad Kaitseväe Akadeemia kadettide juhendamisel riigikaitseõpetuse praktilisi oskusi.

„Laagri planeerimine kui ka läbiviimine on sujunud ootuspäraselt,“ ütles laagri peakorraldaja kadettveebel lipnik Martin Melnitšuk. „Kuigi on ilmnenud mõningad tõrked ja mured, siis ükski neist ei ole pärssinud laagri toimimist ning kõigele on leitud kiired lahendused. Noortega töötamine on väga tore ning on meeldiv kujundada õpilaste pilti riigikaitsest andes sealjuures panuse riigikaitsesse tervikuna.“

Kolme päeva jooksul omandavad õpilased erinevaid militaaralaseid teadmisi ning oskusi, näiteks õpitakse, kuidas jääda ellu välitingimustes, valmistada toitu, püstitada jaotelki, liikuda varjatult, end maskeerida ning varjuda. Samuti õpitakse esmaabi andmist välitingimustes.

Lisaks Kaitseväe Akadeemia kadettidele annavad tunde ka Päästeameti esindajad, kes õpetavad tulepulgaga tule tegemist, tule kustutamist spetsiaalsete vahenditega ning tegutsemist kriisiolukorras. Samuti saavad õpilased panna end proovile orienteerumises, õppida tegutsemist häire korral ning harjutada patrullis käimist.

Kaitseväe Akadeemia kadettide poolt korraldatud riigikaitselaagris osaleb 460 õpilast Jaan Poska Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Elva Gümnaasiumist, Tartu Tamme Gümnaasiumist, Ülenurme Gümnaasiumist, Võnnu Keskkoolist, Antsla Gümnaasiumist, Põlva Gümnaasiumist, Rõngu Keskkoolist, Tartu Tamme Gümnaasiumist, Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskusest ning Tartu Rakenduslikust Kolledžist.

Laagri viivad läbi Kaitseväe Akadeemia maaväe põhikursuse 2. õppeaasta kadetid koostöös koolide riigikaitseõpetajate, Lõuna maakaitseringkonna, Päästeameti, Riigikaitse Rügemendi ning Naiskodukaitsega. Laagri korraldamist valmistasid kadetid ette alates veebruarikuust sõjaväe pedagoogika õppeaine raames, mille eesmärgiks on anda neile teadmised ja oskused riigikaitseõpetuse tundide ja välilaagrite planeerimisest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia