fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia kutsub osalema terminipäevakul

Reedel, 2. veebruaril kell 12.00–17.30 toimub kaheksas terminipäevak, mis leiab aset Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis ja veebis.

Sel aastal on fookuses terminitöö, mida tehakse nii suuremates rühmades kui ka üksinda. Päevakul arutatakse, millised vahendid on terminitöös kasulikud, kuidas tehakse koostööd omavahel ja külgnevate erialade ekspertidega, kuidas langetatakse otsuseid ja käiakse ajaga kaasas.

Terminipäevak algab ülevaatega Vikipeedia terminivõistlusest ja võitjate autasustamisega.

Terminikeskkonna Ekilex ja selle kaudu Sõnaveebi jõudvate oskussõnastike teemal peab ettekande Eesti Keele Instituudi terminoloog Kairi Janson, oma tööst Ekilexiga räägib Eesti Maaülikooli hüdrobioloogia ja kalanduse õppetooli lektor Toomas Kõiv ning seejärel on kõik osalejad oodatud oma kogemusi jagama.

Erialasõnastikest ja nendega töötavate töörühmade tegevusest kõnelevad Tallinna Ülikooli emakeele ja eriõpetuse dotsent Helin Puksand, Eesti Maaülikooli elurikkuse ja loodusturismi õppetooli vanemkuraator Toomas Kukk, infoturbeekspert Anto Veldre, Euroopa Komisjoni kirjaliku tõlke peadirektoraadi eesti keele osakonna peaterminoloog Signe Cousins ja Tartu Ülikooli sotsiaalfarmaatsia kaasprofessor Daisy Volmer.

Terminipäevakust osavõtt on tasuta. Kohtade arv on piiratud ja seepärast palume aegsasti registreeruda.

Terminipäevaku korraldajad ja päevajuhid on Ülle Sihver (Eesti Maaülikool, [email protected]), Reet Hendrikson (Kaitseväe Akadeemia, [email protected]) ja Helika Mäekivi (Tartu Ülikool, [email protected]).

Terminipäevakut toetab Haridus- ja Teadusministeerium eestikeelse terminoloogia programmi kaudu.

Kaitseväe Akadeemia