fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia laskejooksu võitsid maaväe 2. õppeaasta kadetid

Eelmisel nädal toimus Kaitseväe Akadeemia traditsiooniline laskejooks, mis oli järjestikku juba kaheksateistkümnes.

„Võistluse eesmärk oli säilitada traditsiooni, pakkuda võimalust sportimiseks, lõimida erinevaid kursusi, õppejõude ning seda kõike ühe kaitseväe põhiväärtuse – koostöövalmiduse – võtmes,“ ütles tänavuse laskejooksu peakorraldaja 22. maaväe põhikursuse kadett Riho Kääp, kes tänavuse raja ja ülesehituse muutmise idee peale tuli juba eelmisel aastal. „Nägin, et rada läbiti olenemata indiviidile suunatud ülesehitusest väikestes gruppides, mis andis alge ideele korraldada võistlus lahingpaaride koosseisus. Kaotasime ära ka trahviringid, asendades need üldajale lisanduvate minutitega.“

Tsiatsungõlmaa harjutusalal läbiviidud laskejooksust võtsid osa Kaitseväe Akadeemia tegevväelased ning 22. ja 23. põhikursus. Lahingpaaride arvestuses saavutasid esikoha 23. maaväe põhikursuse kadetid Tarvi Teras ja Martin Kivimäe ning ka rändkarikas jäi tänavu aastal maaväe 2. õppeaasta kadettide kätte.

Võistlejad pidid läbima raja, mis oli kogupikkuselt ligikaudu kaks kilomeetrit ning varustuse kogukaaluks oli 11,5 kg. Rada koosnes kahest eraldiseisvast takistusrajast, kus takistusi sai läbida kas ainult lahingpaarilise toel või andis lahingpaarisisene koostöö märgatava eelise. Peale kumbagi takistusrada sooritasid osalejad lahingpaari koostöös laskeharjutuse.

„Loodan, et järgmisel aastal suudetakse kaasata veel enam õppejõude ning magistriõpingutel olevaid kuulajaid, kuna rändkarikas on olnud korduvalt ka eelmainitute käes ning nende osalus rikastab sündmust. Kogenenumate kolleegide eeskuju tähendab kadettide jaoks mõõdetamatult paljut,“ sõnas kadett Kääp lõpetuseks.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Rohkem pilte laskejooksust:  SIIT

Kaitseväe Akadeemia