fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia laskejooksu võitsid maaväe põhikursuse esimese õppeaasta kadetid

Eelmisel nädalal toimus Kaitseväe Akadeemias traditsiooniline laskejooks, mis oli järjestikku juba üheksateistkümnes.

„Selle aasta rada oli minu silmis üsna raske ning nõudis osalejate poolt pingutust,“ ütles tänavuse laskejooksu peakorraldaja 25. maaväe põhikursuse kadettseersant Sander Kollo. „ Siiski tuleb tõdeda, et pärast pingutamist ning enese proovile panekut jõudsid ikkagi kõik võistlejad positiivselt meelestatuna finišisse.“

Laskejooksu peakorraldaja kadettseersant Kollo jagas ka soovitusi järgmise aasta korraldajatele. „Kindlasti soovitan lisada rajale juurde kaks kuni kolm takistuse elementi, kuid samas distantsi võiks jääda samaks, sest raja läbimisel tõuseb pulss juba piisavalt üles,“ ütles kadettseersant Kollo lisades, et samuti soovitaks ta ürituse planeerimisega varem pihta hakata.

Tsiatsungõlmaa harjutusalal läbiviidud laskejooksust võtsid osa Kaitseväe Akadeemia tegevväelased, põhikursuste kadetid ning vanemallohvitseri põhikursuse õppurid. Laskejooksu esikoha saavutasid 26. maaväe põhikursuse kadetid Martin Järv ja Kristjan Kurim, teise koha said samuti 26. maaväe põhikursuse kadetid Andreas Voitka ja Daniel Tedrema ning kolmandaks tulid vanemallohvitseride põhikursuse õppurid Joonas Jurs ja Andreas Parve. Võistluse parimaid tunnustati Kaitseväe Akadeemia rivistusel.

Tänavu sai laskejooksul osaleda ainult lahingpaarina. Võistlejad pidid lahingvarustuses esmalt läbima takistusraja A, mis koosnes neljast elemendist. Seejärel tuli sooritada laskmine teenistusrelvast R-20 ning püstolist H&K USP vastavalt 100- või 25-meetriselt distantsilt. Peale laskmist tuli lahingpaaril veel läbida kuuest elemendist koosnev takistusrada B, mille lõpetamisel fikseeriti meeskonna kogusooritusaeg. Takistusradade elementide juures tuli nii roomata, ronida kui ka kanda raskusi.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia