fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia luurevõistlusel oli võidukas õhuväe lennubaasi meeskond

Sel nädalavahetusel, 24.-26. märtsil toimus Tartu- ja Valgamaal esmakordselt Kaitseväe Akadeemia poolt korraldatav luurevõistlus, kus neljaliikmelised meeskonnad läbisid kahe ööpäeva jooksul umbes 90-kilomeetrise võistlustrassi. Võistluse edukaimaks võistkonnaks tunnistati õhuväe lennubaasi meeskond.

„Arvestades, et korraldasime võistlust esimest korda, läks see üldjoones suurepäraselt,“ ütles Kaitseväe Akadeemia luurevõistluse peakorraldaja kadettseersant Voldemar Valkenklau lisades, et võistlejad jäid luurevõistlusega rahule ning see on korraldajate jaoks peamine. „Mulle endale jäi nädalavahetusest enim meelde just võistlejate lõputu positiivsus ning tahe jõuda võiduka lõpuni.“

Kolmepäevane luurevõistlus leidis aset Valga-Tartu vahelisel territooriumil, kus meeskonnad pidid varjatult läbima ettenähtud marsruudi ning lahendama sealjuures erinevaid militaarseid ülesandeid nagu sidepidamine, andmete kogumine, lahingumeditsiin, laskmine ning üleelamisoskused. Lisaks pandi proovile osaliste sõjaajaloo alased teadmised.

Võistlusest võtsid osa kuus neljaliikmelist meeskonda erinevatest kaitseväe üksustest. Võitjaks tuli õhuväe lennubaasi meeskond koosseisus veebel Regor Kreek, vanemseersant Tauri Mikk, seersant Steven Sillamäe ning seersant Taavi Aasmäe. Teiseks jäi pioneeripataljoni sõdurite meeskond koosseisus nooremseersant Martin Peebo, nooremseersant Kaspar Merisalu, nooremseersant Taimo-Sten Ojasalu ning nooremseersant Leif-Olaf Lokk. Kolmanda koha sai luurekompanii ajateenijate meeskond koosseisus nooremseersant Priidu-Joosep Kutsar, nooremseersant Ats Aavakivi, nooremseersant Erlend Valvik ning reamees Karl Markus Kiik.

Kaitseväe Akadeemia luurevõistluse peakorraldajateks olid akadeemia põhikursuste kadetid, kes kaasasid võistluse planeerimisse ja läbiviimisesse ka kooli õppetoolide töötajaid ning vabatahtlikke Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist.

Tänavu esmakordselt läbiviidud Kaitseväe Akadeemia luurevõistlus on sõjalis-sportlik heitlus, kus võistkondadele ja vastutegevusele antakse võistlusülesannete täitmiseks ning vastutegevuse teostamiseks vajalik fiktiivne taustsituatsioon. Võistluse eesmärk on selgitada välja parim võistkond, arendada osalejate sõjaväelise väljaõppega seotud teadmisi, oskusi ja koostööd ning edendada kaitseväe struktuuriüksuste vahelist koostööd.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia