fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia õppurid harjutasid talvist sõjapidamist

Kaitseväe Akadeemia maaväe põhikursuse ja vanemallohvitseride põhikursuse jalaväe suuna õppurid harjutasid möödunud nädalal Kirnas talvise sõjapidamise oskusi.

„Külmas ja lumises keskkonnas toimetulek eeldab sõdurilt lisaks heale meeskonnatööle ja loovale mõtlemisele ka teatud oskuseid ning nende omandamisele just keskendusimegi,” ütles kursusel instruktorina osalenud kadett Alo Ollisaar.

„Pidevalt varitsev külm, paks lumevaip ja vähene päevavalgus tähendavad, et tihti ka kõige lihtsamad tegevused – näiteks tuletegemine, majutuse püstitamine või maastikul liikumine – nõuavad rohkem aega, ettevalmistust ja vahendeid,” lisas kadett Ollisaar.

Nädala jooksul harjutasid õppurid nii suuskadel kui räätsadel talvisel maastikul suuremate vahemaade läbimist, suuskadel taktikalist liikumist ja jääl ohutut liikumist. Samuti said õppurid kogeda ka läbi jää jäisesse vette vajumist ning sealt ohutult välja tulemist.

Lisaks õpiti tuletegemist, toidu valmistamist ja varjualuse ehitamist nii väljastatud varustuse kui ka improviseeritud vahenditega. Näiteks said nädala vältel õppurid ööbida nii telkmantli ja okstest varjualuse all kui ka kokkupressitud lumest tehtud onnis.

„Väsitav, kuid väga lahe ja õpetlik,” ütles vanemallohvitseride põhikursuse õppur Maru-Mehis Kore kursuse viimasel päeval nädalat kokku võttes, kelle sõnul oli kogemus meeldejääv ning väga praktiline.

Nädalasel talvise sõjapidamise kursusel osalesid Kaitseväe Akadeemia 22. maaväe põhikursuse ning 46. vanemallohvitseride põhikursuse jalaväesuunale spetsialiseerunud õppurid.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Pildigalerii

Sõdurilehe videolugu

Kaitseväe Akadeemia