fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia põhikursustel ja magistriõppel lõppes suvepuhkus

Sellest nädalast jätkub Kaitseväe Akadeemias põhikursuste ja magistriõppe 2021/2022. õppeaasta õppetöö.

Kaitseväe Akadeemia kadettide ja magistriõppe õppuritel kestis suvepuhkus alates 20. juunist kuni 17. juulini.

Esimese maaväe ja õhuväe õppeaasta kadettidel jätkub õppetöö sõjaväepedagoogika õppeainega ning laskeväljaõppe läbiviimise õiguse alusväljaõppega. Teise maaväe õppeaasta kadetid jätkavad sõjatehnoloogia V-ga ning omandavad rahuajaüksuse juhtimise alused.

Teise õhuväe õppeaasta kadetid külastavad juulikuus Balti riike, kus nad tutvuvad erinevate õhuvägede ning nende võimekusega.

Esimese ja teise mereväe õppeaasta kadetid on Liepajas Läti mereväe väljaõppekeskuses, kus neile viiakse läbi väljaõpet avariitõrje ning navigatsiooni simulaatoris.

Magistriõppe esimese aasta kuulajatel on juulikuus vene keele või prantsuse keele tunnid ning samuti omandatakse teadmised õppeaines rahuaja üksuste juhtimine kaasaegses ühiskonnas.

8. augustil alustavad Kaitseväe Akadeemias õppetööd 2022. aasta maa-, õhu- ja mereväe põhikursustele immatrikuleeritud üheksakümmend uut kadetti. 2022/2023. õppeaasta pidulik algus toimub 1. septembril piduliku marsiga läbi Tartu linna.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia