fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses toimus Ukraina sõjameditsiini seminar

Sel nädalal toimus Tartus Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses Ukraina sõjameditsiini seminar, kus Ukraina juhtiv kriisi- ja taktikalise meditsiini koolitaja PULSE jagas Eesti kaitseväe meedikutele lahinguväljal saadud õppetunde.

„PULSE ekspertide kohaolu on meie jaoks väga tähtis, sest nende kogemused väljaõppes ja lahinguväljal tõstavad meie teadlikkust, teadmisi ja praktilisi oskusi,“ ütles Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse väljaõppe jaoskonna ülem leitnant Valter Voomets. „Täna õpitud teadmisi saame omakorda anda edasi enda õppuritele ning seeläbi suurendada valmisolekut võimalike kriisiolukordade korral.“

PULSE ehk Ukrainlaste haiglaeelne elupääste programm on juhtiv kriisi- ja taktikalise meditsiini koolitaja Ukrainas. Alates täieulatusliku sõja algusest on organisatsioon välja õpetanud enam kui 19 000 sõjaväelast, päästjat ning vabatahtlikku. Koostöös Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskusega jagavad PULSE-i instruktorid käimasoleva nädala jooksul Eesti kaitseväe meedikutele lahinguväljal saadud õppetunde, et suurendada liitlasriikide omavahelist lõimumist ning anda oma panus Euroopa julgeolekusse.

„Käesolev seminar on suur samm riikide omavahelise koostöö tugevdamiseks,“ ütles PULSE-i asutaja Fedir Serdiuk. „Sõjameditsiin päästab lahinguväljal elusid, mistõttu on oluline omavahel jagada valdkonnaalaseid teadmisi ja kogemusi. Eesti mängib olulist rolli NATO regionaaljulgeolekus ning toetab aktiivselt Ukrainat, mistõttu on meil au panustada siinsesse väljaõppesse.“


Kahepäevane väljaõpe algas Ukraina ekspertide loengute ja töötubadega, mis andsid ülevaate taktikalisest meditsiinist kaasaegse ja täieulatusliku sõja kontekstis. Lisaks oli fookuses ROLE 2 välihaiglate töökorraldus, mis hõlmas endas intensiivravi ja edasijõudnud elustamisvõimalusi. Õpitu kinnitati erinevate simulatsiooniharjutustega, mis matkisid elulisi olukordi.

PULSE on esimene Ukraina organisatsioon, mis panustab Eesti kaitseväe väljaõppesse. PULSE ja Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse koostöö on oluline verstapost Eesti-Ukraina sõjalis-meditsiinialastes suhetes.

Kaitseväe Akadeemia koosseisu kuuluva sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet. Lisaks vastutab keskus Eestis ka sõja- ja katastroofimeditsiini valdkonna teadus- ja arendustegevuse eest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia