fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia tähistas eestikeelse ohvitseride hariduse 104. aastapäeva

Sel nädalavahetusel, 1. aprillil tähistas Kaitseväe Akadeemia Tartus Kammivabrikus eestikeelse ohvitseride hariduse 104. aastapäeva traditsioonilise kadetiballiga.

„Ohvitseri haridus on oluline ennekõike sellepärast, et me õpetame haritlasi ja juhte,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus. „See on kõige ohtlikum kombinatsioon, mis saab olla ühe vaenlase vastu. Need on inimesed, kes tunnevad kultuuri, on sportlikud ning teavad, kuidas kiiresti koondada erinevaid inimesi ning panna nad toimetama ühtse eesmärgi nimel.“

Lisaks akadeemia ülemale, pidas kadetiballil kõne ka kadettveebel Tiit Schilf. “104 aastat on pikk aeg ning selle aja jooksul on palju muutunud,“ ütles kadettveebel Tiit Schilf ballil peetud kõnes. „Tänast aastapäeva tähistades võime olla uhked selle üle, kui kaugele me oleme jõudnud. Meie väljaõpe on laiahaardelisem, meie varustus on arenenud ning me oleme järjest efektiivsemad. Lisaks on kõige tähtsam see, et Kaitseväe Akadeemia lõpetajad on alati valmis teenima ning kaitsma Eesti riiki.”

Külalistele pakkusid muusikalist meeleolu Eesti sõjaväeorkestri jazzkoosseis ning üllatusesinejatena Kaitseväe Akadeemia kadetid kadett Rene Mõttus ja kadett Eero Reila. Pidulikule õhtule pani punkti rokkbänd Terminaator.
Kaitseväe Akadeemia traditsiooniline kadetiball on kõige pidulikum sündmus õppeaasta vältel, millest võtavad osa nii kadetid, õppejõud, kaitseväe kõrgem juhtkond kui ka külalised naaberriikide sõjakoolidest. Kadetiballiks valmistumisel läbivad kadetid lisaks akadeemilistele õpingutele ka etiketikoolituse ning tantsukursuse.

3. aprillil möödub 104. aastat Eesti Vabariigi sõjakooli loomisest, mille puhul tähistab Kaitseväe Akadeemia iga-aastaselt eestikeelse ohvitseride hariduse aastapäeva.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Sõdurilehe video SIIN

Kaitseväe Akadeemia