fbpx
Uudised

Kaitseväe akadeemia tähistas eestikeelse ohvitserihariduse 103. aastapäeva

Möödunud nädalavahetusel, 9. aprillil tähistas kaitseväe akadeemia Tartus eestikeelse ohvitseride hariduse 103. aastapäeva traditsioonilise kadetiballiga.

„Ma arvan, et iga inimese jaoks, ka rasketes olukordades, on tähtis leida need väikesed asjad, mille üle rõõmu tunda,“ ütles kaitseväe akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus. „See on ka põhjus, miks me praegu otsustasime selle kadetiballi ikkagi korraldada. Meil kõigil on vaja natuke seda lootust ja arusaama, mille eest me tegelikult sõdime.“

Lisaks akadeemia ülemale, pidasid kadetiballil kõne ka kadettveebel Mairo Lees ning kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. Külalistele esines Comedy Estonia stand-up koomik ja kaitseväe akadeemia õppejõud Aleksandr Popov ning muusikalist meeleolu pakkus Tallinna politseiorkester koos duoga Suured Tüdrukud.

Traditsiooniline kadetiball on kõige pidulikum sündmus õppeaasta jooksul, millest võtavad osa kadetid, õppejõud, kaitseväe kõrgem juhtkond ning külalised naaberriikide sõjakoolidest. Ballile eelnevad ka etiketikoolitus ning tantsukursus.

3. aprillil möödus 103. aastat Vabariigi sõjakooli loomisest, mille puhul tähistab kaitseväe akadeemia iga-aastaselt eestikeelse ohvitseri hariduse aastapäeva.

Kaitseväe akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub kaitseväe akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem fotosid SIIN.

Video SIIN.

Kaitseväe Akadeemia