fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia tähistas Tartu rahu 103. aastapäeva

Kaitseväe Akadeemia esindajad asetasid täna Tartus pärja Vabadussõja mälestusmärgile, et tähistada Tartu rahulepingu sõlmimise 103. aastapäeva ning mälestada Vabadussõjas langenuid.

„Tartu rahuleping annab meile tule, kompassi ning aluse uskumiseks ja julguseks.“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus Tartu rahu aastapäeval peetud kõnes. „Julguse teha väikseid asju, millest algavad suured asjad. Julguse võtta vastutus. Julguse seista selle eest, mis on õige ning mitte taanduda, kui tundub, et otsus ei ole populaarne. Täpselt seda tegid ka 103 aastat tagasi Eesti sõdurid rindel, Jaan Poska juhitud delegatsioon rahuläbirääkimistel ning kõik Eesti inimesed hoides oma koda.“

Mälestustseremoonial kõnelesid lisaks Kaitseväe Akadeemia ülemale ka Tartu linnapea Urmas Klaas, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning korp! Fraternitas Tartuensis esindaja vilistlane Mihkel Mikkelsaar.

Kaitseväe Akadeemia pärja toimkond asetas Emajõe ääres Kalevipoja vabadussamba jalamile pärja ning kadetid olid esindatud auvahtkonnas. Tartu rahu mälestussündmusel osalesid lisaks kaitsejõudude ja Tartu linnavalitsuse esindajatele ka üliõpilaskorporatsioonid.

Tartu rahuleping sõlmiti 103 aastat tagasi, 1920. aasta 2. veebruaril Eesti ja Venemaa vahel. Rahvusvahelise leppega tunnustas Venemaa Eesti iseseisvust, lõpetati Vabadussõda ja määrati kindlaks Eesti idapiir.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule. Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia