fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia tähistas Tartu rahu aastapäeva

Kaitseväe Akadeemia esindajad asetasid täna Tartus pärja Vabadussõja mälestusmärgile, et tähistada Tartu rahulepingu sõlmimise 101. aastapäeva ning mälestada Vabadussõjas langenuid.

Kaitseväe Akadeemia ülema asetäitja kolonel Riivo Valge sõnul on raske ülehinnata Eesti rahva sitkust ja sõjalist vahvust.

„Värskelt iseseisvunud riigile ei olnud Vabadussõda kerge. Täna on asjakohane osutada, et lisaks üldiselt teada sõjaraskustele  levisid Vabadussõja ajal ka keerulised nakkushaigused nagu Hispaania gripp, tüüfus ja teised, millele ei olnud tollel ajal tõhusat ravi. Viimase aasta kogemusest aga oskame hoopis teistsuguse pilguga hinnata, mida võis tähendada, kui lisaks sõjahaavadele räsisid meie sõdivat rahvaväge ja rahvast ka rasked haiguse. Täna, Tartu rahulepingu aastapäeval oleme vabas Eestis, sest vaatamata kõikidele raskustele – ka toona levivatele nakkushaigustele – võitlust jätkati ja sõda võideti,“ ütles kolonel Valge.

Kaitseväe Akadeemia pärja toimkond asetas Emajõe ääres Kalevipoja vabadussamba jalamile pärja ning kadetid olid esindatud auvahtkonnas. Tartu rahu mälestussündmusel osales lisaks kaitsejõudude ja Tartu linnavalitsuse esindajatele ka üliõpilaskorporatsioonide liit.

Tartu rahuleping sõlmiti 101 aastat tagasi, 1920. aasta 2. veebruaril Eesti ja Venemaa vahel. Rahvusvahelise leppega tunnustas Venemaa Eesti iseseisvust, lõpetati Vabadussõda ja määrati kindlaks Eesti idapiir.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Pildigalerii: SIIN

Kaitseväe Akadeemia