fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia teadurid võtsid osa Saksamaal toimunud strateegiaprojekti töörühma kohtumisest

Eelmisel nädalal, 11.-12.09. toimus Saksamaal Bonnis Kaitseväe Akadeemia strateegiaprojekti töörühma kohtumine, mille käigus arutati olulisi arenguid sõjalise tehisintellekti vallas ning Eestis vastava kompetentsi loomiseks vajalikke samme.

Töökohtumises osalesid akadeemia rakendusuuringute osakonna teadurid Eleri Lillemäe ning Erik Männik, Fraunhofer Institute for Communication, Information Processing and Ergonomics esindasid professor Wolfgang Koch ja kindral Jörg Vollmer ning King’s College Londoni poolt oli kohal dr Hillary Briffa.

Kaitseväe Akadeemia strateegiaprojekt käsitleb väikeriikide võimalusi koostada pikaajalisi arengustrateegiaid ning perspektiivseid sõjandustehnoloogiaid. Projekti väljundiks on ülevaated vastavatest arengutest ning soovitused Eestile järgmiste sammude kavandamiseks.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia