fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia ülem kohtus Prantsuse Suursaatkonna kaitseatašeega

𝗧𝗮̈𝗻𝗮 𝗸𝗼𝗵𝘁𝘂𝘀 𝗞𝗮𝗶𝘁𝘀𝗲𝘃𝗮̈𝗲 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗲𝗺𝗶𝗮 𝘂̈𝗹𝗲𝗺 𝗯𝗿𝗶𝗴𝗮𝗮𝗱𝗶𝗸𝗶𝗻𝗱𝗿𝗮𝗹 𝗩𝗮𝗵𝘂𝗿 𝗞𝗮𝗿𝘂𝘀 𝗣𝗿𝗮𝗻𝘁𝘀𝘂𝘀𝗲 𝗦𝘂𝘂𝗿𝘀𝗮𝗮𝘁𝗸𝗼𝗻𝗻𝗮 𝗸𝗮𝗶𝘁𝘀𝗲𝗮𝘁𝗮𝘀̌𝗲𝗲 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗻𝗲𝗹𝗹𝗲𝗶𝘁𝗻𝗮𝗻𝘁 𝗙𝗿𝗲́𝗱𝗲́𝗿𝗶𝗰 𝗖𝗼𝗻𝘁𝗮𝗹𝗶𝗴𝗮.

Kohtumise käigus tutvustas akadeemia ülem kaitseatašeele Kaitseväe Akadeemiat, eritasandite õpet ning teadus- ja arendustegevust. Külastuskäigu eesmärk oli arutada ka võimalike koostöökohti, et tulevikus suurendada kahepoolseid kaitsesuhteid nii õpirände kui teadusarenduse osas. Omavaheline koostöö lubaks näiteks kaasata erinevaid valdkonnaspetsialiste akadeemia korraldatud konverentsidel ja seminaridel.

2020. aastal allkirjastatud Prantsuse-Eesti strateegilises partnerluses sätestatud kaitsesuhete tugevdamise raames alustas Prantsuse saatkonnas Tallinnas 1. juulil 2022 tööd kaitseatašee kolonelleitnant Frédéric Contal, olles ühenduslüliks Prantsuse Relvajõudude Ministeeriumiga (MINARM).

Kaitseatašee tegeleb Prantsuse diplomaatilise kaitsevaldkonna erinevate eesmärkide arendamise ja säilitamisega Eestis. Suursaadiku juhtimise all allub kaitseatašee relvajõudude ministrile ja esindab Relvajõudude Ministeeriumi hallatavaid erinevaid ametiasutusi akrediteerimisriigis või -riikides.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia