fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia ülem kohtus Prantsusmaa suursaadikuga

Täna kohtus Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus Prantsusmaa suursaadiku Emmanuel Mignot’ga, et tutvustada akadeemia rolli Eesti kaitseväes ning arutada võimalusi kahepoolse koostöö edendamiseks.

Kohtumise käigus andis brigaadikindral Karus suursaadikule ülevaate ohvitseri ja allohvitseri haridusest, akadeemia ülesehitusest ning teadus- ja arendustegevusest. Lisaks arutleti omavahel ka seda, kuidas tõhustada siinset prantsuse keele õpet.

Nii akadeemia ülem kui Prantsuse suursaadik kinnitasid külastuskäigu lõpus soovi jätkata kadetivahetuse programmiga Kaitseväe Akadeemia ja Prantsuse L’Académie militaire de Saint-Cyr Coëtquidan sõjaväeakadeemia vahel.

Lisaks suursaadikule külastasid akadeemiat ka Prantsuse kaitseatašee kolonelleitnant Frédéric Contal ja Prantsuse Rahvusvaheliste Suhete Instituudi turvauuringute keskuse direktor Élie Tenenbaum.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia