fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia alustas uut õppeaastat piduliku jalutuskäiguga

Kaitseväe Akadeemia tähistas möödunud reedel, 1. septembril õppeaasta algust piduliku marsiga läbi Tartu linna ning kaitseväe juhataja kindral Martin Herem pidas õppuritele kooliaasta alguse puhul traditsioonilise avaloengu.

„Mille peale tuleb meil täna mõelda? Valmiduse ehk kuidas me peame üleval kõiki relvasüsteeme,“ ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem oma õppeaasta avaloengus. „Siin tulevad mängu inimesed. Meil on kaks järgmist vältimatut arendust – me peame parandama kindlasti Kaitseväe Akadeemiasse sisseastumist ning teiseks peame kindlaks tegema, milliseid spetsialiste meil on lisaks vaja. Kas nad peavad olema ainult sõjalisest asutusest või sobivad ka TalTech või Lennuakadeemia lõpetanud, kellele saame korraldada vajalikke kursuseid.“

Avaloengul tunnustati Kaitseväe Akadeemia kooliaasta alguse puhul ka 2022/23. õppeaasta parimaid õppejõude.

Rakenduskõrgharidusõppes tunnistati parimaks õppejõuks taktika õppetooli jalaväerühma grupi instruktor vanemveebel Randy Ivanov ning pedagoogika õppetooli pedagoogika suuna kaasprofessor-suunajuht Ülle Säälik.

Magistriõppes tunnistati parimaks õppejõuks taktika õppetooli jalaväepataljoni ja -brigaadi grupi lektori kolonelleitnant Mattias Puusepp ja strateegia ja innovatsiooni õppetooli strateegia suuna juhtivteadur Igor Kopõtin.

Parimaks õppejõuks kutseõppes tunnistati juhtimise ja pedagoogika õppetooli pedagoogika suuna instruktor vanemveebel Reijo Malinen.

Teadmistepäev algas Kaitseväe Akadeemias rivistusega sisehoovis, kus astus ametisse akadeemia üliõpilaskonna ehk kadetikogu uus juht kadettveebel Martin Melnitšuk, kes võttis juhtimise üle kadettveebel Tiit Schilfilt. Ühtlasi oli see võimalus ametist lahkuval kadettveeblil tänada ja anda üle kadetikogu kadetitähe rinnamärk neile, kes on silmapaistvalt toetanud kadette eelneva õppeaasta jooksul.

Kaitseväe Akadeemia pidulikul marsil läbi Tartu linna osalesid akadeemia tegevväelased ning kutse-, kõrgharidus- ja magistriõppe õppurid, keda saatsid sõjaväeorkester ning sõjaväepolitsei. Pidulikule rongkäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus Kaitseväe Akadeemia peahoone ees ning külalistele oli avatud ka Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi koosseisu kuuluv Kaitseväe Akadeemia muuseum.

 

 

Kaitseväe Akadeemia tänab kõiki, kes pidulikku rongkäiku ja tehnika näitust uudistama tulid ning samuti tänab ka Tartu linna ja linnarahvast koostöö eest!

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

 

Rohkem fotosid SIIN

Kaitseväe Akadeemia