fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia valis alanud õppeaastaks uue kadettveebli

Kaitseväe Akadeemia valis eelmisel nädalal endale äsja alanud õppeaastaks uue kadettveebli Mairo Leesi, kellele senine kadettveebel Markus Rosin andis üle Kadetikogu juhtimise.

„Kadettveebliks otsustasin kandideerida eelkõige isikliku kogemuse saamiseks. Selle ametikohaga käib kaasas suur vastutus ning tahan õpingute ajal panna ennast mitmeti proovile. Loomulikult on oluline esindada ka Kaitseväe Akadeemias õppivaid kadette ning olla nende häälekandjaks“ sõnas kadettveebel Lees, kes soovib enda ametiajal olla kõigi jaoks olemas ning kanda saadud vastutust väärikalt.

„Minu ja uue juhatuse esimeseks eesmärgiks on täita eelmise juhatuse saapad ning ametiaja lõpuks tahame saavutada tulemuse, kus need saapad on meile isegi, et väikseks jäänud,“ lisas kadettveebel Lees.

Uuele kadettveeblile Mairo Leesile anti kadettveebli auastme tunnused üle 1. septembri pidulikul rivistusel. Peale seda kohtus uus kadettveebel ka kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremiga. „Kaitseväe juhatajaga rääkisime eelkõige kaitseväe hetkelisest seisust ning akadeemia lõpetanud ohvitseride tasemest. Kindlasti ei ole kaitsevägi nii-öelda valmis, vaid organisatsiooni areng on pidev protsess. Kindralleitnant Herem aga kinnitas, et Eesti kaitseväe tulevik on heades kätes ning ohvitseride tase muutub järjest paremaks,“ sõnas kadettveebel Lees kohtumisest kaitseväe juhatajaga.

Kadettveebel valitakse traditsiooniliselt uue õppeaasta algul teise õppeaasta kadettide seast. Kadettveebli peamiseks ülesandeks on kadetikogu juhatuse esimehena juhtida Kadetikogu tegevust, korraldada üritusi ning seista kadettide huvide ja õiguste eest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Kaitseväe Akadeemia