fbpx
Uudised

Kaitseväe akadeemia veeblirännak pani õppurid proovile enam kui 80-kilomeetrise jalgsirännakuga

Täna varahommikul lõppes Kaitseväe Akadeemias enam kui 80-kilomeetrine vanemallohvitseride põhikursuse kahepäevane veeblirännak, mille jooksul läbisid õppurid 10 kontrollpunkti.

„Kõik me teame, et allohvitser on kaitseväe selgroog,“ ütles rännaku läbiviija Kaitseväe Akadeemia veebel staabiveebel Andri Harkmann. „Ta on sõdurite juht, väljaõppe läbiviija ja eeskuju kõiges. Allohvitseri amet on kõike muud kui kerge, täpselt nagu ei ole kerge olla pidev eeskuju või ei ole end kerge pidevalt distsiplineerida. Jalgsirännak ehk akadeemia päraselt – veeblirännak – on just üks selline väljakutse, mis nõuab inimeselt kõige seni kogetu ja õpitu kokkuvõtmist.“

„Need, kes läbisid rännaku täismahus, need on praeguseks hetkeks selle kõigega hakkama saanud. Need, kes ei läbinud, neil on need võimalused seda teha veel ees,“ lisas staabiveebel Harkmann.

Võrreldes varasemate aastatega, koostasid sel korral kontrollpunktid erinevad kaitseväe struktuuriüksuste veeblid. Mitmete struktuuriüksuste veeblite kaasamise eesmärk oli lõimumine tulevaste ning juba teenistuses olevate allohvitseride vahel. Õppurid pidid täitma mitmeid erinevaid meeskonnatööl põhinevaid ülesandeid, näiteks edastama morsekoodi taskulambi abil, liikuma takistatult, transportima lahingkannatanut, tuvastama erinevaid tehnikaühikuid või ehitama maastikumudeli käepärastest vahenditest.

Nendele, kes läbisid rännaku täisdistantsi, antakse kursuse lõpetamisel rännakumarsi rinnamärk. Jalgsirännakust võttis tänavu osa 46 vanemallohvitseride põhikursuse õppurit.

Veeblirännak, mille vältel pannakse proovile õppurite juhtimisoskused, füüsiline võimekus ning „vaimne tasakaal“ üksuses, on allohvitseride kursuse üheks traditsiooniks juba alates 1994. aastast. Nimetatud traditsioon annab õppuritele viimase võimaluse liikuda üheskoos mööda kaunist Lõuna-Eesti kuppelmaastikku ning leida jõudu läbimaks alustatud teekond.

Vanemallohvitseride põhikursuse (VAPK) eesmärk on anda alused ja suunised esimese tasandi vanemaallohvitseride ettevalmistamiseks kõikidele Eesti kaitseväe väeliikidele ning kaitseliidule. Õppekava läbinu on võimeline teenima rahuajal rühma suuruse üksuse ülema abi ja instruktori ametikohtadel ning allüksuse ülemana sõjaajal.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia