fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia veeblirännak pani õppurid proovile enam kui 90-kilomeetrise jalgsirännakuga

Täna lõppes Kaitseväe Akadeemias enam kui 90-kilomeetrine vanemallohvitseride põhikursuse kahepäevane veeblirännak, mille jooksul läbisid õppurid 9 kontrollpunkti.

„Kõik me teame, et allohvitser on kaitseväe selgroog – ta on sõdurite juht, väljaõppe läbiviija ja eeskuju kõiges. Allohvitseri amet on kõike muud kui kerge, täpselt nagu ei ole kerge olla pidev eeskuju või ei ole end kerge pidevalt distsiplineerida. Jalgsirännak ehk akadeemia päraselt – veeblirännak – on just üks selline väljakutse, mis nõuab inimeselt kõige seni kogetu ja õpitu kokkuvõtmist,“ ütles rännaku läbiviija Kaitseväe Akadeemia veebel staabiveebel Andri Harkmann. „Need, kes läbisid rännaku täismahus, need on praeguseks hetkeks selle kõigega hakkama saanud. Need, kes ei läbinud, neil on need võimalused seda teha veel ees.“

Rännaku edukalt lõpetanud õppur Erki Otti sõnul läks rännak paremini, kui ta arvata suutis, kuna null kraadi lähedane ilm hoidis naha kuivana ning kordagi ei tulnud hetke, kus oleks mõelnud katkestamisele.

„Rännaku juures üllatas enim see, kui lihtne see tegelikult oli. Kindlasti oli paar momenti, kus tundsin, et jala all on vill või õlad on kanged, kuid üldiselt sai ligi 100-kilomeetrine distants läbitud kergelt ning ka kiires tempos,“ ütles õppur Ott lisades, et enim raskust valmistas pigem jaokaaslaste tempoga arvestamine, kuna kõigil on natuke erinev füüsiline ettevalmistus.

Sel aastal pidid õppurid kontrollpunktides sooritama mitmeid erinevaid meeskonnatööl põhinevaid ülesandeid, näiteks pimesi orienteeruma, lahendama stressiolukorras teste, ehitama vastupidavaid konstruktsioone, tegema käepärastest vahenditest kanderaami ning andma täpseid juhiseid üksteist nägemata. Nendele, kes läbisid rännaku täisdistantsi, antakse kursuse lõpetamisel rännakumarsi rinnamärk. Jalgsirännakust võttis tänavu osa 69 vanemallohvitseride põhikursuse õppurit.

Veeblirännak, mille vältel pannakse proovile õppurite juhtimisoskused, füüsiline võimekus ning „vaimne tasakaal“ üksuses, on allohvitseride kursuse üheks traditsiooniks juba alates 1994. aastast. Nimetatud traditsioon annab õppuritele viimase võimaluse liikuda üheskoos mööda kaunist Lõuna-Eesti kuppelmaastikku ning leida jõudu läbimaks alustatud teekond.

Vanemallohvitseride põhikursuse (VAPK) eesmärk on anda alused ja suunised esimese tasandi vanemaallohvitseride ettevalmistamiseks kõikidele Eesti Kaitseväe väeliikidele ning Kaitseliidule. Õppekava läbinu on võimeline teenima rahuajal rühma suuruse üksuse ülema abi ja instruktori ametikohtadel ning allüksuse ülemana sõjaajal.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Fotod:  SIIT

Kaitseväe Akadeemia