fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemia viies õppemetoodiline konverents tõi kokku üle 200 huvilise

Eile toimus Kaitseväe Akadeemias viies õppemetoodiline konverents „Väärtuspõhine õpe“, kus üle 200 osaleja arutles erinevate väärtuspõhiste õppimise ja õpetamise aspektide üle.

​„Sel aastal arutlesime vääruste teemadel – kaitsevägi, Kaitseväe Akadeemia ja üldinimlikud väärtused. Kuna Kaitseväe Akadeemia on haridusasutus, siis keskendusime õppimisele ja õpetamisele ning tõime sisse ka juhi dimensiooni,” ütles konverentsi peakorraldaja Svetlana Ganina ning lisas, et sel aastal oli konverentsil just akadeemia õppuritel kandev roll – nad tegid ettekandeid, viisid läbi töötubasid ning harjutasid akadeemiliste diskussioonide juhtimist.

Tänavune konverents oli ajendatud Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi intervjuust „Väärtuspõhine ajateenistus” ajalehele Sõdur. Lisaks õppuritele, esines konverentsil ka Tartu Ülikooli professor Raul Eamets, kes enda ettekandes „Globaalsed trendid ja tuleviku oskused” rääkis õppija arengust kiiresti muutuvas ja arenevas maailmas. Konverentsi raames oli võimalik osaleda ka töötubades ning kuulata erinevatel teemadel liftikõnesid.

Konverentsil osales üle 200 inimese Kaitseväe Akadeemiast, kaitseliidust, Eesti Lennuakadeemiast, Sisekaitseakadeemiast, Tartu Ülikoolist, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, päästeametist, kaitseministeeriumist ning politsei- ja piirivalveametist .

„Väärtuspõhine õpe” oli järjekorras viies Kaitseväe Akadeemias korraldatud õppemetoodiline konverents. Varasematel aastatel on konverentside põhiteemad keskendunud tõhusa ja kaasahaarava õppe korraldamisele kõrgkoolis, ennastjuhtivale õppijale, õppija arengu toetamisele ning erinevatele õppemeetoditele.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere Kaitseväele ning Kaitseliidule.

Kaitseväe Akadeemia