fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias alustasid uued põhikursused

Täna alustasid Kaitseväe Akadeemias õppetööd 2023. aasta maa-, õhu- ja mereväe põhikursustele immatrikuleeritud kadetid.

„Head noored kolleegid! Tere tulemast Eesti ainsasse tuleviku juhte kasvatavasse kooli,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus. „Minu meeskond on teid oodanud ja aitab teil mõne järgneva aasta jooksul kujuneda professionaalseks, vastutustundlikuks ja avara mõttemaailmaga ohvitseriks, kes on alati valmis näitama suunda Eesti sõdurile, kodanikule ja riigile.“

Esimene nädal on uutele põhikursuslastele administratiivne. Selle ajal jooksul seavad uued kadetid ennast ühiselamus sisse ning neile väljastatakse individuaalvarustus ja –relvastus. Lisaks osalevad nad sissejuhatavates infotundides, kus tutvustatakse Kaitseväe Akadeemias kehtivaid õigusakte ja õppetöö korraldust.

Järgmisel nädalal algab kadettidel sissejuhatus oma erialasse, mille vältel hinnatakse nende juhiomadusi, koostöövõimet ja varasemas sõjalises väljaõppes omandatud oskusi ja teadmisi.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Akadeemia põhikursusel saab õppida maa-, mere- või õhuväe õppesuunal.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia