Tänavu aasta teises pooles avatakse Kaitseväe Akadeemias uus täiendõppekursus „Tuletoetusohvitseri kursus“, mille eesmärk on võimaldada õppuril omandada teadmised ja oskused teenistuseks tuletoetusohvitseri ametikohal.
„Hetkel puudub kaitseväes erialane täiendkursus, mis valmistaks ette inimesi teenimaks tuletoetusohvitseri ametikohal, kuid Ukraina sõja õppetunnid, meie enda kiiresti arenevad uued kaudtule alased võimed ja isiklik teenistuskogemus näitavad, et inimesed, kes peavad teenima sel ametikohal, pole alati piisavalt ettevalmistatud oma ülesannete täitmiseks,“ ütles Kaitseväe Akadeemia taktika õppetooli lektor kolonelleitnant Rauno Viitmann. „Neil põhjustel ongi loodud tuletoetusohvitseri kursus, mis valmistab ette nii tegevväelasi kui reservväelasi ning kuhu on oodatud osalema kõik, kes lähimas tulevikus võidakse määrata tuletoetusohvitseri ametikohale pataljoni, maakaitseringkonna või brigaadi tasemel.“
Tuletoetusohvitseri kursus toimub kahes osas ja kestab kokku kolm nädalat. Kursuse esimeses osas, mis leiab aset 2025. aasta 25. augustist kuni 5. septembrini, toimub nii teoreetilineõpe kui praktilised sooritused, kus kursuslased saavad lahendada erinevaid situatsiooni ülesandeid, koostada tuletoetuslisasid ja õppida kasutama tuletoetusprogrammi TOORU. Kursuse teises osas toimub praktikum, mis viiakse läbi Kaitseväe Akadeemia õppuse Emajõe Kilp raames 2026. aasta kevadel.
Kursusest oodatakse osa võtma kõiki kaitseväe ja kaitseliidu tegev- ja reservväelasi, kes on planeeritud oma struktuuriüksuse poolt tuletoetusohvitseri ametikohale.
Kursuse õppekava läbinud õppur mõistab tuletoetusüksuste rolli ja võimekusi Eesti sõjalises riigikaitses diviisi raamistikus, õhutoetuse ja õhuruumi koordinatsiooni aluseid ja taktikalisi tuletoetuse alaseid tegevusi ning tuletoetusohvitseri rolli pataljoni, maakaitseringkonna või brigaadi raamistikus. Samuti oskab rakendada erialaseid oskusi planeerimisülesannete täideviimisel ning pataljoni, maakaitseringkonna või brigaadi suuruse üksuse tuletoetusalaseid juhtimise püsitoiminguid taktikalises tegevuses.
Kursuse kohta saab rohkem infot [email protected].
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.