fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias kohtus NATO COMEDS Blood Panel töögrupp

Veebruari lõpus Toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias NATO COMEDS Blood Panel töögrupi kohtumine, mille eesmärk on võimaldada liikmesriikidel vahetada teadmisi ja kogemusi vere ning verekomponentide kogumise, säilitamise ja kasutamise osas militaarmeditsiinis.

Kohtumise käigus arutati muuhulgas ka Ukrainast saadud õppetunde ning Balti riikide jätkusuutlikust toota, ladustada ning võtta vastu NATO partneritelt piisavas koguses verd ja verekomponente. Koostöö lihtsustamiseks uuendab paneel STANAG 2939, mis kehtestab miinimumnõuded verele, doonoritele ning kasutatavatele vahenditele.

Eestist võttis kohtumisest osa Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse planeerimisohvitser-proviisor kapten Stig Benström.

NATO COMEDS Blood Panel töögrupp saab aastas kokku kahel korral ning tänavune sügisene kohtumine toimub sel korral Leedus.

Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK) tegeleb Eestis sõja- ja katastroofimeditsiinialase teadus- ja arendustegevusega. Samuti viib SKMK läbi sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, meditsiiniüliõpilastele ning teistele koostööpartneritele Eestist ja välismaalt.

Kaitseväe Akadeemia