fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias lõpetas 20 Ukraina sõjaväelast keelekursuse

Täna lõpetasid Kaitseväe Akadeemias 20 Ukraina sõjaväelast, kes alates septembri kuust osalesid õppeosakonna võõrkeelte õppetooli inglise keele kursustel.

„Ukrainlased jäid kursustega väga rahule, hinnates kõrgelt nii võimalust õppida Eestis koos eestlastega, kokku pandud keeleõppeprogrammi kui ka õppejõudude professionaalsust,” ütles Kaitseväe Akadeemia võõrkeelte õppetooli juhataja Maia Boltovsky. „Kursus on kindlasti väljakutse nii õpetajatele kui ka õppijatele, kuna on oma vormilt intensiivne ja eeldab õppijatelt head eneseregulatsioonioskust iseseisvate ülesannete sooritamisel,“ lisas Boltovsky.

Lisaks formaalsele keeleõppele pakuti õpilastele ka kultuuriprogrammi, mille raames külastati erinevaid muuseume ning tehti väljasõite väeosadesse. Sellel aastal avati õppuritele A2 taseme kursuse kõrval ka B1+ taseme kursus, kus õppis 6 ukrainlast ja 8 Eesti kaitseväelast.

Ukraina sõjaväelaste keeleõpe Kaitseväe Akadeemias on Eesti ja Ukraina kahepoolne kaitsealane koostööprojekt, mille algatas ja rahastab kaitseministeerium.

KVA õppeosakonna võõrkeelte õppetool korraldab kaitseväele vajalikke täienduskursusi. Võõrkeelte õppetooli ülesandeks on anda õppuritele teadmised ja oskuse enda korrektseks väljendamiseks nii suulises kui ka kirjalikus vormis.

Kaitseväe Akadeemia