fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias lõppes parameediku erialakursus

Tartu Raadi linnakus toimus eile parameediku erialakursuse lõpurivistus, millega sai läbi 47 õppuri õppetöö Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses. Enne lõputunnistuse saamist ootab neid ees veel praktika kiirabides ja haiglates üle Eesti.

„Täna seisate siin uhke tundega, olles omandanud kõik, mida meil teile parameedikuks kujunemisel anda on,“ ütles kursuse ülem veebel Karmen Zadin. „Ent see ei tähenda, et olete valmis parameedikud, sest homsest algab teil edasine teekond omandada kogemusi ja teadmisi praktikal, väeosas, üksuses ja tsiviilelus. Säilitage uudishimu ja tahe areneda!“

Kümnenädalane kursus kulmineerus eelmisel nädalal väliõppusega mille käigus said kursuslased ennast proovile panna erinevates kombineeritud stsenaariumites. Nii tuli õppuritel anda meditsiiniabi tule all ja varitsusse sattudes kui ka lahendada tsiviilmeditsiinilisi juhtumeid, mis võivad tekkida tavaelus, näiteks uppunu elustamine või esmaabi maohammustuste korral.

Viimase ühise rivistusega sai läbi kursuslaste õppetöö Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses ning edasi ootab neid ees praktika nii kiirabis kui haiglates üle Eesti, mille järel väljastatakse õppuritele lõputunnistus.

Kursus kestis kokku kümme nädalat ning sel osales kokku 47 inimest, kelle hulgas oli nii ajateenijaid kui ka tegevväelasi kaitseväe ja Kaitseliidu erinevatest üksustest ning ametnikke politsei- ja piirivalveametist.

Kursuse läbinud on edasises teenistuses võimelised täitma parameediku ülesandeid ning sealhulgas osalema meditsiinitaktika planeerimises rühma ja kompanii suuruses üksuses. Kursusel antavad oskused hõlmavad muude meditsiinibaasoskuste seas ka näiteks traumahaige käsitlust taktikalistes olukordades, elustamist, tilkinfusiooni paigaldamist, kannatanu jäsemete lahastamist ning haavade hooldust ja sidumist.

Parameediku erialakursuse viis läbi Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK), mille ülesandeks on korraldada sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, meditsiiniüliõpilastele ning teistele koostööpartneritele. Lisaks tegeleb SKMK Eestis sõja- ja katastroofimeditsiinialase teadus- ja arendustegevusega.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia