fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias lõppes pataljoni staabiohvitseride kursus spetsialistidele

Täna lõppes Kaitseväe Akadeemias pataljoni staabiohvitseride kursus spetsialistidele. Lõputseremoonial said 30 kursuslast kätte kursuse lõputunnistused.

„Siin on inimesi erinevate taustadega, erinevatelt elualadelt. See kursus on andnud teile ühtlustatud teadmised ja aluse sellest, kuidas me kaitseväes lahinguid planeerime ja neid peame. Aluse, millele rakendada oma erialaseid oskuseid,“ ütles lõpetamisel kursuse ülem kolonelleitnant Tõnis Vau.

„On öeldud, et 10 protsenti juhtidest on loomult juhid ja 5 protsenti sellepärast, et nad on pandud juhtima. 85% on aga need, keda on õpetatud ja kasvatatud juhiks,“ ütles kursusel osalenud kapten Ago Lilleorg. „Aitäh kursuse õppejõududele, kes on nende nädalate jooksul võtnud meid juhendada paremateks spetsialistideks ja juhtideks.“

Kursuse parimateks õppuriteks tunnistati nooremseersant Rasmus Kork ja kapral Leena Tammets, kes said lõpetamisel kursuse ülemalt tänutäheks ka kingituse.

Spetsialistidele mõeldud pataljoni staabiohvitseride kursuse eesmärk on anda teadmised pataljoni lahingutoimingutest, staabitöö protseduuridest ning tehnikatest, mis võimaldavad kursuse läbinul täita staabiohvitseri ülesandeid pataljoni lahingutegevuse planeerimisel ning toetada pataljoni ülemat otsuse vastuvõtmisel.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Fotod

Kaitseväe Akadeemia