fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias lõppes pataljoni staabiohvitseride kursus

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias pataljoni staabiohvitseride kursuse lõputseremoonia, kus 29 kursuslast said kätte kursuse lõputunnistused.

​„Käesolev kursus on andnud teile teadmised ja arusaamad, kuidas edasi minna. Vundament, kui selline, on laotud ning igaüks vastavalt oma võimetele, soovidele ja tahtmistele, ja ka teenistuse vajalikkusele, saab seda nüüd reguleerida. Ma näen, et see kursus on vajalik – see loob mingisuguse ühtlase baasi,” ütles pataljoni staabiohvitseride kursuse ülem kolonelleitnant Tõnis Vau tseremoonial peetud kõnes. „Ükskõik, mida te edaspidi ei tee, kas te olete meedik või riviohvitser, siis mõelge sellele, mida te teete ja kes teie tegemistest mõjutatud saab või võib saada. Kui te selles orienteerute hästi, siis pole karta miskit!”

Kursuse parimateks õppuriteks tunnistati tiitlitega „Kursuse püüdlik” kapten Margit Vaarma, „Kursuse teadmishimuline” kapten Rauno Mäe ning „Kursuse asjatundja” nooremleitnant Ahto Järve, kes said lõputseremoonial kursuse ülemalt tänutäheks ka kingituse.

Pataljoni staabiohvitseride kursuse (PSOK) eesmärk on anda kursuslastele teadmised pataljoni lahingutoimingutest, staabitöö protseduuridest ning tehnikatest, mis võimaldavad kursuse läbinul täita staabiohvitseri ülesandeid pataljoni lahingutegevuse planeerimisel ning toetada pataljoni ülemat otsuse vastuvõtmisel.

Kui ohvitser soovib saada sõjaväelise kõrghariduse teisele tasemele vastavat õpet, siis tuleks tal läbida ka brigaadi staabiohvitseride kursus (BSOK).

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Fotod: SIIN

Kaitseväe Akadeemia