fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias lõppes staabiohvitseride sõjaline baaskursus

Täna lõpetasid Võrus Kaitseväe Akadeemia korraldatud staabiohvitseride sõjalise baaskursuse 41 kursuslast.

„Kaitsevägi ei koosne pelgalt sõduritest, kes kannavad relva ja oskavad lasta, vaid moodne kaitsevägi vajab oma ridadesse väga erinevaid spetsialiste,“ ütles Kaitseväe Akadeemia planeerimisjaoskonna ülem kolonelleitnant Arno Kruusmann oma kõnes lõpetajatele. „Mida rohkem relvastus ja tehnika areneb, seda rohkem on kaitseväel vajadus haritud väljaõppinud isikkoosseisu järele, kelle erialane taust on väga erinev.“

„Mul on väga heameel näha siin rivis seda osa, mis tagab kaitseväele erialaspetsialistide olemasolu. Olete te meedikud, insenerid, personalispetsialistid või õigusnõunikud – teid kõiki on kaitseväel vaja,“ lisas kolonelleitnant Kruusmann.

Nelja nädala jooksul õppisid kursuslased üksikvõitleja oskusi maastikul hakkama saamiseks. Lisaks õpiti ohutult käsitsema relva ning omandati baasteadmised seadusandlusest ja kaitseväe ülesehitusest. Kursusel osalesid peamiselt meedikud ja meditsiinitudengid, kuid ka kaitseväe töötajad.

Eile sooritasid kursuslased ligi 15-kilomeetrise lõpurännaku Uniküla kaunil kuppelmaastikul, kus hinnati oskust kasutada raadiojaama ning sõnumi edastamist, sihtmärgi osutamist, kauguste määramist ning käemärkide edastamise tehnikat. Lisaks lõpurännakule sooritasid kursuslased ka relva- ning laskeoskustesti.

Staabiohvitseride sõjalise baaskursuse eesmärk on anda kursuslastele teadmised ja oskused tegutsemaks üksikvõitlejana kui ka lahingpaarina erinevates olukordades kooskõlas sõjaväelise väljaõppe nõuete ning kehtivate õigusaktidega.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks korraldab akadeemia ka erinevaid täienduskursuseid.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia