fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias uutel põhikursustel lõppes sissejuhatus erialasse

Sel nädalal lõppes Kaitseväe Akadeemia uutel kadettidel sissejuhatus erialasse (SE), mille käigus hinnati kadettide juhiomadusi, koostöövõimet ning eelnenud sõjalises väljaõppes omandatud teadmisi ja oskusi.

SE lõpus sooritasid kadetid ligi 50 kilomeetrise lõpurännaku, mis koosnes erinevatest kontrollpunktidest, kus hinnati kursuslaste orienteerumisvõimet, meeskonnatööd ning takistuste ületamist.

Lõpurännaku peakorraldaja 23. maaväe põhikursuse kadeti Karel Kuusi sõnul sujus rännaku ettevalmistuse faas efektiivselt, kuna oli olemas visioon eelmise aasta rännakust. Esimese asjana pandi paika struktuur ja korraldusmeeskond, mis kadeti sõnul on taoliste rännakute puhul eriti olulised.

„Uute kadettide soorituse osas pole mul öelda ühtegi halba sõna, vaid just tahaksin tõsta esile kõikide jagude rännaku läbimise kiirust, mis oli muljetavaldav arvestades, et seljataga oli ka nädalane laskelaager,“ ütles kadett Kuus lisades, et soovitab uutel õppuritel jätkata algaval õppeaastal sellist omavahelist koostööd nagu rännakul nähti. „Kindlasti seadke endale ka eesmärgid, mille poole püüelda, võtke maksimum koolis toimuvatest üritustest ning ärge unustage, et olete küll kaitseväelased, kuid samal ajal ka tudengid!“ sõnas kadett Kuus lõpetuseks.

Juba järgmisel nädalal alustab Kaitseväe Akadeemia uut õppeaastat piduliku marsiga läbi Tartu linna, kus näete ka meie uusi kadette. Ole kohal!

Rohkem pilte rännakust: SIIT

Kaitseväe Akadeemia