fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias on käimas kaitseväe parameedikute erialakursus

Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses (SKMK) on esmakordselt käimas kaitseväe parameedikute erialakursus, millest võtab osa 10 tegevväelast ning 65 ajateenijat erinevatest väeosadest.

​„Sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse jaoks on kümne nädalane ajateenijate ja tegevväelaste parameedikute väljaõpe päris suur väljakutse,” ütles kursuse ülem nooremleitnant Valter Voomets lisades, et kuigi parameedikute väljaõpet on tehtud juba ligi 20 aastat, siis õpe areneb pidevalt ning toimuvad ka muutused.

Parameediku erialakursusel käsitletakse meditsiini eriala teadmisi ja oskusi, mis võimaldavad kursuse positiivselt lõpetanuil rakendada teadmisi nii meditsiinievakuatsiooni meeskondades kannatanu transpordil esmaabiandjana kui ka meditsiinirühmas ning kaitseväe välihaiglas esmaabi andjana, arsti või õe assistendina ja patsientide hooldajana. Kursuse jooksul käiakse praktiseerimas ka Tallinna Kiirabis, kus kursuslased peavad kaasa tegema kaks 24-tunnist kiirabi valvet.

Kursusel osalevad ajateenijad ja tegevväelased on jaotatud erinevatesse jagudesse, mis annab neile mitmekesise pildi ajateenistusest väeosades ning ühtlasi ühtlustab sõdurite väljaõppe taset. Samuti on ka kursuslaste olmetingimused erinevad tavalistest kasarmutest, kuna ööbimine on akadeemia neljastes ühiselamu tubades ning ajateenijatel on võimalus käia praktiliselt iga õhtu väljaloal.

Sel aastal toimub käesolev kursus esimest korda Kaitseväe Akadeemias seoses toetuseväejuhatuse Tervisekeskuse Meditsiiniväljaõppe keskuse ja akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ühendamisega. Ühendamise eesmärgiks oli kasutada ja jagada võimalikult optimaalselt erinevaid ressursse, nt õppevahendid ja instruktorid, ning koondada meditsiiniväljaõppe alane pädevus ühte keskusesse.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Rohkem pilte: SIIT

Kaitseväe Akadeemia