fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias on keelepraktikal kolm Prantsuse kadetti

Alates eelmisest nädalast osalevad Kaitseväe Akadeemia õppetöös kolm Prantsuse L’Académie militaire de Saint-Cyr Coëtquidan sõjaväeakadeemia kadetti, et läbida ühe kuu jooksul enda inglise keele praktika siinsete keeletundide ja taktikaainete raames.

„Kaitseväe Akadeemia on meid suurepäraselt vastu võtnud. Meie jaoks on meeldiv üllatus see, kui sõbralikud ning uudishimulikud on siinsed kadetid,“ ütles Prantsuse sõjaväeakadeemia kadett Raphaël. „Siiani on meeldejäävaim hetk olnud õhtune kadetikasiino üritus, kus saime ühistegevuste käigus Eesti kadettidega lähemalt tuttavamaks. Samuti kutsuti meid ka talisuplema, seega teha ja näha on veel palju.“

Lisaks keelepraktikale ja akadeemia tudengielule tutvuvad Prantsuse välistudengid ka Eesti kultuuriga ning saavad ülevaate kaitseväe, Kaitseliidu ja akadeemia ajaloost ning kohalike struktuuriüksuste ülesehitusest. Eestis viibimise ajal külastavad välistudengid ka siin paiknevaid liitlasüksusi, et näha lähemalt nende eluolu ja tööülesandeid.

Koostöö Kaitseväe Akadeemia ja L’Académie militaire de Saint-Cyr Coëtquidan vahel sai alguse möödunud aasta esimeses pooles, kui akadeemiasse tuli keelepraktikale kuuks ajaks üks prantsuse kadett. Tänavu on tulnud Prantsuse maaväe erialale keskenduvast sõjaväeakadeemiast Kaitseväe Akadeemiasse keelepraktikale juba kolm õppurit.

Liitlasriigi kadettide kohalolek on oluline, kuna annab Kaitseväe Akadeemia põhikursuslastele rahvusvahelise õpikogemuse ja muudab õppetöö mitmekülgseks. Näiteks saavad meie kadetid praktiseerida nii inglise kui prantsuse keelt ning vahetult õppida Prantsuse relvajõudude struktuuri kohta.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia