Sel nädalavahetusel, 5. aprillil tähistas Kaitseväe Akadeemia Tartus eestikeelse ohvitseride hariduse 106. aastapäeva traditsioonilise kadetiballiga.
„106 aastat on märkimisväärne number, mis ilmestab ühe väliselt väikese, kuid hingelt suure rahva tungi iseseisvuse ja selle säilitamise järele,“ ütles kadettveebel lipnik Nikolai Borzov ballil peetud kõnes. „Kaitseväelastena oleme valinud elukutse, mis nõuab suurt pingutust, pühendumust, külma närvi, teravat taipu ja pingetaluvust. Ei ole oluline, millist ülesannet igapäevaselt täidame – olgu see õppimine, üksuse juhtimine, haldusküsimustega tegelemine või mõni muu ametijuhendisse kirjutatud ülesanne. Kõik koos oleme omalaadse ühiskonna liikmed, mis kannab nime „kaitseväe pere“.“
Kaitseväe Akadeemia traditsiooniline kadetiball on kõige pidulikum sündmus õppeaasta vältel, millest võtsid osa nii kadetid, õppejõud, töötajad, kaitseväe kõrgem juhtkond kui ka külalised erinevatest sõjakoolidest nii Lätist, Leedust, Soomest kui ka Rootsist. Kadetiballiks valmistumisel läbivad kadetid lisaks akadeemilistele õpingutele ka etiketikoolituse ning tantsukursuse.
Ballil lõi meeleolu kaitseliidu orkester ning õhtu ametliku osa jäi lõpetama ansambel Sleepwalkers. Kadettveebli lipnik Borzovi sõnul oli balli korraldamine põnev kogemus, mis sisaldas omajagu peensusi ja nüansse. „Suurim väljakutse oli ilmselt ruumi suuruse ja kutsete arvu klappima saamine. Viimased aastad on ball toimunud väljaspool Kaitseväe Akadeemiat, mistõttu oli võimalik valida endale sobiva suurusega ruum. See aasta otsustasime balli tuua tagasi alma materi ruumidesse ja sellest lähtuvalt pidime arvestama külaliste arvuga.“
3. aprillil möödus 106. aastat Eesti Vabariigi sõjakooli loomisest, mille puhul tähistab Kaitseväe Akadeemia iga-aastaselt eestikeelse ohvitseride hariduse aastapäeva.
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.
Rohkem pilte SIIN