fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias said lõputunnistuse 39 uut parameedikut

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses rühmaparameedikute erialakursuse lõpurivistus, kus said lõputunnistuse 39 uut parameedikut kaitseväest, politsei- ja piirivalveametist ning vanglateenistusest.

„Mul on väga hea meel, et siin rivis on ajateenijad, tegevväelased ja meie kolleegid teistest julgeolekuasutustest koos ja üksteise kõrval,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülema asetäitja kolonel Riivo Valge. „See tähendab, et lisaks väga väärtuslikele meditsiinioskustele, olete saanud siit ka ainulaadse kogemuse sellest, kuidas üks või teine asutus opereerib ning kuidas väljakutsetele paremini ja tugevamalt koos vastu astuda. Koostöös peitub meie jõud!“

Kursusel osales kokku 39 inimest, kelle hulgas oli nii ajateenijaid kui ka tegevväelasi kaitseväest ja ametnikke politsei- ja piirivalveametist ning vanglateenistusest.

„Võrreldes talvise rühmaparameedikute erialakursusega, oli seekordne kursus väiksem ning suurem osakaal oli tegevväelastel,“ ütles kursuse ülem nooremleitnant Valter Voomets. „See pani nii ajateenijad kui ka tegevväelasi rohkem pingutama, et ühest küljest olla noorematele eeskujuks ning teisest küljest avanes noorematel võimalus näidata, et nad ei jää millegi poolest kogenumatest teenistuskaaslastest maha,“ ütles nooremleitnant Voomets.

Kursus kulmineerus väliõppusega mille käigus said kursuslased ennast proovile panna erinevates kombineeritud stsenaariumites. Nii tuli õppuritel anda meditsiiniabi anda tule all ja varitsusse sattudes kui ka masskannatanutega suurõnnetusel. Lisaks läbisid kursuslased praktika Tallinna Kiirabis, kus iga tulevane parameedik sai teha kaasa vähemalt kaks 24-tunnist valvet.

Kümme nädalat kestnud intensiivse kursuse läbinud parameedikud on võimelised täitma parameediku ülesandeid ning sealhulgas osalema meditsiinitaktika planeerimises rühma ja kompanii suuruses üksuses. Kursuse jooksul omandatud oskused hõlmavad muude meditsiinibaasoskuste seas ka näiteks traumahaige käsitlust taktikalistes olukordades, elustamist, tilkinfusiooni paigaldamist, kannatanu jäsemete lahastamist ning haavade hooldust ja sidumist.

Rühmaparameedikute erialakursuse viis läbi Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK), mille ülesandeks on korraldada sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, meditsiiniüliõpilastele ning teistele koostööpartneritele. Lisaks tegeleb SKMK Eestis sõja- ja katastroofimeditsiinialase teadus- ja arendustegevusega.

Pildigalerii

Kaitseväe Akadeemia