fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias toimusid lahtised malevõistlused

Täna toimusid Kaitseväe Akadeemias lahtised malevõistlused, mille eesmärk oli välja selgitada kaitseministeeriumi valitsusala parimad malemängijad ning komplekteerida kaitseväe koondvõistkond osalemaks siseriiklikel ja välisvõistlustel.

„Turniir oli väga emotsiooniderohke. Võrreldes varasemaga oli tänavu mängijate tase kõrgem ning osalejaid oli samuti rohkem,“  ütles maleturniiri peakorraldaja Andres Karba. „Võistluse kõige meeldejäävam hetk oli kindlasti viiendas või kuuendas voorus, kus suure võitluse käigus tehti üks kriitiline eksimus, mis tegelikult otsustas turniiri üldvõitja.“

Turniirist võttis osa üle 30 maletaja ning võistluspäeva jooksul mängiti Šveitsi süsteemis ühtekokku pea sada partiid. Individuaalarvestuses osutus seitsme punktiga parimaks malemängijaks nooremseersant Holger Jürjo diviisi 2. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljonist, teise koha 5,5 punktiga saavutas staabiveebel Lauri Allmann kaitseväe peastaabist ning viie punktiga sai kolmanda koha härra Tarmo Muld Tallinna malevast.

Meeskondlikus arvestuses saavutas esikoha diviisi 2. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljon 11 punktiga, teiseks jäi kaitseväe peastaabi võistkond 10,5 punktiga ning kolmanda koha sai diviisi 2. jalaväebrigaadi võistkond üheksa punktiga.

Kaitseväe Akadeemias aset leidnud lahtised malevõistlused toimusid tänavu juba 14 korda. Võistluse eesmärk on arendada malesporti kaitseväes, selgitada välja parimad mängijad ning panna kokku koondvõistkond eelseisvateks NATO male meistrivõistlusteks, Balti sõjaväespordi suvemängudeks ning teisteks sise- ja välisriiklikeks võistlusteks.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN

Kaitseväe Akadeemia