fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemias võeti mõõtu laskejooksmises

Eile toimus Uniküla lasketiirus Kaitseväe Akadeemia traditsiooniline laskejooksu võistlus, kus selgitati välja akadeemia parimad lahingpaarid laskejooksus.

„Võistlejad olid väga motiveeritud ning said hästi hakkama,“ ütles laskejooksu peakorraldaja 26. maaväe põhikursuse kadettseersant Daniel Tedrema. „Mõned võistlejad tulid isegi truubist naeratusega välja.“

Ühtlasi jagas kadettseersant Tedrema soovitusi ka järgmise aasta korraldajatele. „Soovitan järgmistele korraldajatele avatud meelt ning head läbi saamist võistluse peakohtuniku kapten Reigo Kullamaaga, kes aitas meil välja mõelda nii mitmedki takistused.“

Uniküla lasketiirus toimunud laskejooksu võistlusest võtsid osa Kaitseväe Akadeemia 25. ja 26. maaväe, 10. ja 12. mereväe ning 13. õhuväe põhikursuse kadetid ja 18. keskastme kuulajad. Laskejooksu võitjad kuulutatakse välja Kaitseväe Akadeemia rivistusel.

Laskejooksu võistlusel tuli lahingpaaridel esmalt läbida poole kilomeetri pikkune takistusrada, mille jooksul tuli osalejatel näiteks roomata nii läbi truubi, ületada konteiner, läbida maskeerimisvõrkudega kaetud kraav kui ka kanda eri raskusega kaste ühest alast teise. Seejärel tuli võistlejatel sooritada laskmine teenistusrelvast R-20 ning püstolist H&K USP vastavalt 50- või 25-meetriselt distantsilt.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte laskejooksust SIIN.

Kaitseväe Akadeemia