fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemiat külastas Eesti Vabariigi president Alar Karis

Täna pärast lõunat külastas Kaitseväe Akadeemiat Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Külastuskäigul tutvustati presidendile Kaitseväe Akadeemiat, ohvitseri ja allohvitseri õpet ning sõjalist teadus-, arendus- ja innovatsioonitegevust. Lisaks andis president Alar Karis üle uued auastmetunnused kapten Kadri Kellamäele ja kapten Triinu Tensingule.

Visiidi lõpus andis akadeemia ülem kolonel Vahur karus presidendile kingituseks KVA strateegia ja innovatsiooni õppetooli juhataja Igor Kopõtini raamatu „Rahvuse kool. Eesti rahvusarmee ja rahvusvähemused aastatel 1918–1940”, mis pälvis hiljuti ajalookirjanduse aastapreemia. Lisaks kingiti ka Kaitseväe Akadeemia toimetiste pakett.

Presidendi võtsid vastu akadeemia ülem kolonel Vahur Karus, ülema asetäitja kolonel Riivo Valge, akadeemia veebel staabiveebel Andri Harkmann, õppeosakonna juhataja Nele Rand, rakendusuuringute osakonna ülem kolonelleitnant Raul Järviste, toetusteenuste osakonna ülem kolonelleitnant Kalle Köhler, sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülem-arst kolonelleitnant Ahti Varblane ning õppurkorpuse ülem major Viljar Niinepuu.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Rohkem pilte SIIN.

Kaitseväe Akadeemia