fbpx
Uudised

Kaitseväe Akadeemiat külastasid Läti Riikliku Sõjaväeakadeemia esindajad

Eile külastasid Kaitseväe Akadeemiat Läti Riikliku Sõjaväeakadeemia planeerimisjaoskonna ülem kolonelleitnant Gundars Sokolovskis ja õppe- ja metodoloogia osakonna vanemekspert Ilona Ozolina, et vahetada akadeemia kolleegidega õppetöö korraldamise kogemusi.

„Eilne kohtumine oli väga sisukas. Jagasime Läti kolleegidele teadmisi Kaitseväe Akadeemia õppetegevuse korraldamisest ning saime vastu väärtuslikku infot, kuidas nemad lähenevad allohvitseride kõrgharidusprogrammi väljatöötamisele,“ ütles Kaitseväe Akadeemia õppeosakonna planeerimisjaoskonna ülem kolonelleitnant Ants Torim. „Lisaks aitab näha vahetu suhtlus liitlasriigi esindajatega meie enda õppekorraldust läbi uue prisma, mis tagab väljaõppe kvaliteedi.“

Kohtumise käigus andsid Kaitseväe Akadeemia esindajad Läti kolleegidele põhjaliku ülevaate siinsest õppekorraldusest, e-keskkondade kaudu õpetamisest, õppekvaliteedi jälgimise süsteemist ning sellest, kuidas akadeemia on kohandanud õpirännet õppetöösse. Lisaks tutvustati külalistele, kuidas õppetöö ülesehituses kajastub Euroopa Liidu ohvitseridele seatud kvalifikatsiooniraamistik.

Külalised Läti Riiklikust Sõjaväeakadeemiast jagasid kogemusi enda kooli akrediteerimisest ning andsid ülevaate allohvitseride kõrgharidusprogrammi väljatöötamisest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Kaitseväe Akadeemia