fbpx
Uudised

Kaitseväe allohvitser krooniti põhjamaade meistriks klassikalises kulturismis

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste allohvitser veebel Imre Vähi tuli Helsingis 24. oktoobril lõppenud põhjamaade meistrivõistlustel kulturismis ja finessis absoluutseks meistriks klassikalises kulturismis.

„Kindlasti on klassikaline kulturism selline spordiala, kus ainult ilusa reljeefi ja proportsiooniga ei löö. Seal on ikkagi vaja kogemusi ja kogemused tulevad aastatega,“ sõnas veebel Vähi, kes on sportlaskarjääri jooksul osalenud kokku 49 võistlusel.

Kevadel Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha teeninud Vähi osaleb sel aastal veel Ungaris toimuvatel maailmameistrivõistlustel, kus viimasel kahel aastal on õnnestunud teenida kuues koht. „Ainult kuus parimat saavadki võimaluse võistelda maailmameistritiitli nimel. Üritan sel aastalgi esikuuikusse pääseda ja võib-olla paar kohta tõusta,“ lausus veebel Vähi.

Absoluutkategoorias võistlemiseks võitis Vähi eelnevalt esikoha 13-mehelises konkurentsis kuni 180cm pikkuste kategoorias. Kokku osales Põhjamaade meistrivõistlustel, kus lisaks klassikalisele kulturismile võisteldi ka kulturismis ja naiste bodyfitnessis, üle 100 sportlase Eestist, Islandilt, Norrast, Rootsist, Soomest ja Taanist.

Veebel Imre Vähi on kaitseväes teeninud üle kümne aasta. Kulturismiga on ta aktiivselt tegelenud alates 1997. aastast.

Kaitseväe Akadeemia