fbpx
Uudised

KVÜÕA Lahingukooli uus hoone sai nurgakivi

Kaitseministeeriumi asekantsler Ingvar Pärnamäe uue hoone nurgakivi asetamas.

Täna asetasid kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus Võrus nurgakivi Lahingukooli uuele elu- ja õppehoonele.

Järgmisel aastal valmiv hoone toob KVÜÕA lahingukooli õppuritele kaasaegsed ning senisest avaramad elamis- ja õppimistingimused.

Kolmekorruselises hoones saab olema 250 majutuskohta, 13 moodsate õppevahenditega varustatud õppeklassi ja töökohad 32 kaitseväelasele.

Uus hoone asub Kuperjanovi jalaväepataljoni territooriumil, kus lahingukooli jaoks on olemas kaitseväe moodsaim taristu: söökla, varustuslaod, sportimisvõimalused, laatsaret ja töökojad tehnika hooldamiseks.

„Lahingukoolis õpivad tulevased vanemallohvitserid ja reservohvitserid – mehed ja naised, kes moodustavad meie kaitseväe selgroo. Nad väärivad kaasaegseid õppe- ja elamistingimusi,“ ütles kaitseministeeriumi asekantsler Ingvar Pärnamäe nurgakivi asetamisel.

„Lahingukooli uus hoone loob keskkonna, mis soodustab õppimist, õpetamist ja kaasaegselt mõtleva allohvitseri arendamist ning kasvatamist,“ lausus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste koosseisu kuuluv Lahingukool asub täna Võru külje all Meegomäe linnakus. Nõukogudeaegsed hooned on amortiseerunud ega vasta õppeasutuse vajadustele: hoonetes pole piisavalt õppeklasse ning majutusruumid jäävad õppuritele kitsaks. Kaitseministeeriumi ja kaitseväe analüüs näitas, et hoonete remontimine ja nende eraldi pidamine pole rahaliselt mõistlik.

Lahingukooli uue hoone rajab ehitusfirma Nordecon, tööde maksumus on 5,3 miljonit eurot. Ehitustöid alustati maikuus ja lahingukool peaks saama uude majja kolida järgmise aasta suveks.

Lahingukooli uue kasarmu ehitamine on osa kavast koondada kaitseväe väeosad suurematesse ja moodsamatesse linnakutesse. Lähiaastatel plaanitakse sulgeda ka amortiseerunud linnakud Tallinnas Rahumäe teel ja Marja tänaval ning neist väljakolivatele üksustele rajatakse uued kasarmud Ämari, Jõhvi ja Miinisadama linnakutesse.

Ürituse pildigalerii on nähtav siit.

Kaitseväe Akadeemia