fbpx
Uudised

Kaitseväe teaduspäeva jälgis veebis üle 700 inimese

teaduspäev
Sõjateaduse edendamisel on olulisel kohal koostöö kaitseväelaste ja tsiviilteadlaste vahel.

Kaitseväe ühendatud õppeasutused korraldasid täna kaitseväe teaduspäeva, mida jälgis kohapeal ja otseülekandena internetis enam kui 700 inimest.

Teaduspäeval arutlesid eksperdid, milliseid teemasid peaks rahvuslik sõjateadus uurima ning kuidas saadud uurimistulemusi rakendada sõjalise võimsuse suurendamiseks.

Õppeasutuste ülem kolonel Martin Herem rõhutas oma sõnavõtus sõjateaduse potentsiaali magistriõppes. “Ka üliõpilastööde kirjutamine ja juhendamine peaks olema senisest süsteemsem, toetades ühest küljest valdkonna ekspertide ettevalmistust, kuid täiendama ka juhendajate teadmisi konkreetsel uurimissuunal,” ütles Herem.

Teaduspäeva eesmärgiks oli tuua kokku Eesti sõjateaduse arendamisest huvitatud inimesed, et võimaldada neil omavahel infot vahetada ja kontakte luua. Konverentsil esinesid ettekannetega kaitseväe ohvitserid ja tsiviilteadlased, kes rääkisid teadus- ja arendustegevuse rollist kaitseväe arendamises ja Eesti teadusasutuste kogemuste võimalikust kaasamisest sõjateaduses. Osalejate seas oli lisaks kaitseväelastele Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja teiste kõrgkoolide teadlasi ning üliõpilasi.

Internetis oli teaduspäeva võimalik jälgida kaitseväe kodulehe, õppeasutuste kodulehe ning Postimehe vahendusel. Teaduspäeva ettekanded ja arutelud on järelvaadatavad aadressil http://bit.ly/1m3pl8O

Teaduspäeva korraldas KVÜÕA rakendusuuringute keskus, millest kujuneb tulevikus rahvusliku sõjateaduse nurgakivi.

Kaitseväe Akadeemia