fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused alustavad kooliaastat piduliku jalutuskäigu ja relvanäitusega

Kõrgema Sõjakooli kadetid eelmise õppeaasta alguse jalutuskäigul.
Kõrgema Sõjakooli kadetid eelmise õppeaasta alguse jalutuskäigul.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistavad homme akadeemilise õppeaasta algust piduliku jalutuskäiguga läbi Tartu linna, millele järgneb tehnika- ja relvanäitus õppeasutuste esisel platsil.

„Õppeasutustel on kujunenud traditsiooniks sel moel alustada uut õppeaastat,” sõnas õppeasutuste ülem kolonel Martin Herem. „Lisaks riviliste oskuste ja õppevahendite demonstreerimisele tervitame jalutuskäigul Tartu Linnavalitsust ja Haridus- ja Teadusministeeriumi ning loomulikult linnarahvast.“

Teadmiste päeva tähistamine algab esmaspäeva hommikul kella kümnest, mil KVÜÕA kaaderkoosseis ja Kõrgema Sõjakooli kadetid marsivad kaitseväe orkestri ja tehnika saatel õppeasutuste juurest läbi Tartu linna. Jalutuskäik algab õppeasutuste peahoone eest Riia tänavalt ja liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile.

Rongkäik liigub Raekoja platsilt Ülikooli tänavale ja sealt edasi Gildi tänavale, kus tervitatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi algava õppeaasta puhul. Ministeeriumi juurest liituvad rongkäiguga kaitseväe sõidukid ja relvastus, millel kadetid viivad läbi oma tavapärast õppetööd. Esindatud on 122-millimeetrine haubits, 120-millimeetrine miinipilduja, tankitõrje raketisüsteem MILAN 2 ja õhutõrje raketikompleks MISTRAL. Edasi liigutakse mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat tagasi Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste peahoone juurde.

Kaitseväes kasutusel oleva relvastusega saab tutvuda kell 11 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste peahoones ees. Näitus kestab kella poole kaheni ja külalistele on avatud ka õppeasutuste muuseum.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on riigikaitseline rakenduskõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA on sõjalise teadustegevuse arendajaks Eestis, tehes koostööd oma partneritega üle maailma.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on kõrgkool noortele, kes soovivad head juhtimisalast haridust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Lahingukooli lõpetajad saavad kutsehariduse sõjaväelise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Kaitseväe Akadeemia