fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused alustavad õppeaastat piduliku jalutuskäiguga

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistavad õppeaasta algust 1. septembril traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas, millele järgneb Kaitseväe relvastuse ja tehnika näitus.

Foto: v-srs Siim Verner Teder

​Pidulik jalutuskäik algab laupäeval, 1. septembril kell 11.00 Riia 12 peahoone juurest. Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus peavad kõne KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Edasi liigutakse mööda Ülikooli tänavat Tartu Ülikooli ette, kus tervitatakse ülikooli ning sealt edasi Munga tänavale, kus tervitatakse Haridus- ja Teadusministeeriumit. Sealt liigub rongkäik mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuste juurde tagasi.

Rongkäigul osalevad KVÜÕA tegevväelased, Kõrgema Sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse õppurid, Lahingukool ja Kaitseväe orkester ning neid saadab kaks soomustransportööri.

Kaitseväe relvastuse ja tehnikaga saab tutvuda kell 11-14 KVÜÕA peahoone ees ning fuajees. Näitusel on käsitulirelvad, kaudtulerelvad, tankitõrjerelvad, õhutõrjerelvad ja soomustransportöörid, kokku 25 ühikut erinevat tehnikat ja relvastust. Väljapanekuga on oodatud tutvuma kõik huvilised ning avatud on ka õppeasutuste muuseum.

Rongkäigu liikumise hetkel seisatatakse liiklus jalutuskäigu marsruudil. Palume liiklejatelt mõistvat suhtumist.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia